0
K pokladně

Medovník originál Makový

1 kg
Běžná cena
309,90 Kč 309,90 Kč/kg

Značka: Medovník originál

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Medový dort s makovou náplní. Cukrářský výrobek chlazený s náplní (obsah náplně 50 %).

Medovník original Makový je sladký dezert s výraznou chutí medu a máku. Medové těsto, použité ve výrobě, je jemné a křehké, s bohatou sladkou chutí. Každá vrstva těsta je nasáklá medem, který dodává dezertu vlhkost a intenzivní medovou chuť.

Maková příchuť je získávána z jemně mletého máku, který je pečlivě rozptýlen na vrstvy medového těsta. Tato přísada dodává dezertu pikantní chuť, která se skvěle doplňuje s ořechy a se sladkostí medu.

Inovace roku 2023, která chutná po máku

Pracovat s mákem je výzva!  Sám o sobě je jako surovina nevděčný – vysychá, přesychá, nefunguje, musíte skutečně disponovat velkými znalostmi, abyste vytvořili dort, který bude maximálně makový, přitom i po 20 dnech stále vláčný. Experimentovali jsme s množstvím makové náplně, řešili dilema mezi šlehačkou a smetanou, jeden pokus byl málo makový, druhý málo sladký, třetí moc kyselý… Až ten šestnáctý chutnal přesně tak, jako byla původní představa. Bylo moc fajn, že všichni ve vedení jsme se na této verzi shodli a jak ukázaly uplynulé tři měsíce, kdy je tento dort v obchodech, trefili jsme se přesně do vkusu zákazníků, kteří mají mák rádi.

O Medovníku

Když byl v Praze na jaře v roce 1996 při jedné slavnostní příležitosti paní Mariannou Chibovskou vyroben její tradiční medovník, nikdo netušil, že se v Čechách právě zrodila legenda mezi dorty.

Medovník originál je první dort svého typu, který byl na český trh uvedený, a to již v roce 1997, kdy také získal ochrannou registrační známku. Je zcela odlišný od ostatních dortů nejen svým vzhledem. Již od počátku si Medovník originál postupně získal i ty nejnáročnější gurmány svou jemnou, vyváženou a podmanivou chutí. Je vyrobený se 100 % podílem ruční práce dle tradiční staroslovanské receptury z pěti samostatných medových plátů, proložených dvěma druhy krémů.

O výrobci 

Medovník originál je vyráběn českou firmou VIZARD, s.r.o. se sídlem v Praze, která v roce 2019 oslaví 23 let své existence. Z původně rodinné společnosti se rozrostla do současné podoby, kdy zaměstnává více jak 90 profesionálních pekařů a cukrářek a produkuje přibližně 100 000 kusů medových dortů měsíčně.

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě 1-8°C.
Název a adresa výrobce
VIZARD s.r.o., Jednosměrná 315, Kamenice, PSČ 251 68, Česká republika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Maková náplň 28 % (CZ) [mák 35 %, pitná voda, cukr, glukózo-fruktózový sirup, pšeničná krupice, pšeničné klíčky, řepkový olej, jedlá sůl s jodem (jedlá sůl, jodičnan draselný), aroma], mletý mák 15 % (CZ) , zahuštěné slazené plnotučné mléko (pasterované mléko, cukr), našlehaný rostlinný krém (pitná voda, plně ztužený palmojádrový tuk, cukr, mléčná bílkovina, stabilizátory: sorbitol, hydroxypropylcelulosa, emulgátory: estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou mono- a diacetylvinnou, polysorbát 60, sójové lecitiny, jedlá sůl, aroma, barvivo: ß-karoten), pšeničná mouka 10 % , cukr (moučkový cukr, protispékavé látky: bramborový škrob), pasterovaná VEJCE, margarín [rostlinné tuky (kokosový, palmový, v různém poměru), rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový, v různém poměru), plně ztužený kokosový tuk, pitná voda, emulgátory: mono- a diglyceridy mastných kyselin, estery polyglycerolu s mastnými kyselinami, jedlá sůl, kyselina: kyselina citronová, aroma, barvivo: ß-karoten], med 2 % (mimo EU), kypřicí látka: hydrogenuhličitan sodný.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1600 kJ
Energetická hodnota 382 kcal
Tuky 18 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 6.9 g
Sacharidy 43 g
Z toho cukry 29 g
Bílkoviny 8.9 g
Sůl 0.49 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1073599