0
K pokladně

IBK trade Mák modrý mletý 100%

1 kg
Běžná cena
189,90 Kč 189,90 Kč/kg

Značka: IBK trade

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Mletý modrý mák k přípravě makové náplně nebo posypu.

O máku

Mák setý je jednoletá rostlina, která je v naší zemi pěstována pro potravinářský průmysl. Avšak stejně tomu není v jiných zemích, protože mléko z nezralých makovic je zdrojem opia, a tím je pěstování v určitých státech zakázáno. Česká republika je v legálním pěstováním máku nejvýznamnější zemí.

Mák je v naší kuchyni běžnou surovinou, bez které se kynuté buchty, koláče anebo třeba housky neobejdou. Ze zralých makových semínek se vyrábí makový olej, který se používá jak v potravinářském průmyslu, tak je výborný na zvlhčování kůže, výrobu barev a mýdel.

O výrobci 

Firma IBK Trade byla založena v roce 1992 v Praze. Specializujeme se na dovoz, zpracování, balení a distribuci širokého sortimentu ořechů, sušeného ovoce, semen a dražovaných produktů.

oužíváme moderní výrobní technologie a jsme vybavení špičkovými stroji na třídění, pražení, sekání a balení. V oblasti zpracování disponujeme širokými možnostmi a zkušenostmi.

Systém řízení kvality - International Food Standard IFS je zárukou neustálého zvyšování jakosti nabízených produktů a hodnoty poskytovaných služeb. Naším primárním cílem je spokojenost zákazníků. Chceme být spolehlivým partnerem pro naše odběratele i konečné spotřebitele.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.
Název a adresa výrobce
IBK TRADE a.s., Havlíčkova 157, 394 03 Horní Cerekev, Česká republika
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 202 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 202 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Mák modrý mletý 100 %. Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, sezam a oxid siřičitý.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2196 kJ
Energetická hodnota 525 kcal
Tuky 42 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 5 g
Sacharidy 28 g
Z toho cukry 3 g
Bílkoviny 18 g
Sůl 0.01 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1055579