0
K pokladně

Jacobs Barista Espresso zrnková káva

500 g
Běžná cena
309,90 Kč 619,80 Kč/kg

Značka: Jacobs

Země původu:
Německo
Popis produktu

Kvalita jako z kavárny přímo u Vás doma? Zrna této kávy jsou pomalu pražená při nižší teplotě a po delší dobu, pro opravdu skvělou chuť kávy. Tato káva byla vytvořena pro vás, pro dokonalou přípravu a chuť kávy Espresso, Cappuccino, Flat White, Latte Macchiato.

Káva s certifikátem Rainforest Alliance

Rainforest Alliance je nezisková organizace, jejímž cílem je zachování biodiverzity pomocí aplikace postupů udržitelného rozvoje v zemědělství, lesnictví, turistice a v jiných odvětvích. Rainforest Alliance certifikuje kávu i jiné produkty a služby, a to v případě, že jejich výroba či poskytování se řídí určitými pravidly = Standardy udržitelného zemědělství.

Standardy Rainforest Alliance jsou nastaveny tak, aby chránily životní prostředí a práva pracovníků. Farmy musí udržet (nebo obnovit) přírodní lesní porost tak, aby 40 % dané plochy bylo pokryto stínem, farmáři nesmějí zasahovat do vodních toků, standardy dále zakazují veškeré nelegální aktivity jako obchodování s divokými zvířaty, ničení ekosystémů, zbavování se odpadních vod obsahujících chemikálie a další jiné praktiky, které jsou škodlivé zdraví nebo životnímu prostředí.

O ZNAČCE

Zažijte jedinečnou sílu magického aroma káv Jacobs. Dejte si šálek kávy, přivoňte si magického aroma a sněte s otevřenýma očima. S Jacobs kávou jednoduše nic není nemožné.

Johann Jacobs založil svůj podnik v německých Brémách již roku 1895 na velmi silném základě, kterým byl prostý sen. Zakladatel značky totiž rozuměl síle kávového aroma, jež dokáže probudit naše dávno zapomenutá přání a rozhodl se splnit si svůj vlastní sen. Tím bylo dopřát jedinečný požitek z kávového aroma Jacobs všem obyčejným lidem. Skrze kávu a její výjimečné aroma se Jacobs snaží toto poselství šířit i nyní.

ZAJÍMAVOST

Káva. Na žebříčku komodit, se kterými se nejčastěji obchoduje, zaujímá druhé místo hned za ropou. Patří k jednomu z nejvíce konzumovaných nápojů v Evropě – překonává tím i pivo a víno. Jak ale tento aromatický nápoj s bohatou chutí zahájil své vítězné tažení světem?

Káva byla údajně objevena v horských oblastech dnešní Etiopie kolem roku 600 až 800 našeho letopočtu. Což hezky vypráví legenda o pastýři jménem Kaldi. Ten si povšiml, že jeho ovce jsou vzhůru a čilé celou noc, když se napasou určitých třešňově červených bobulí. Vyzkoušel je sám na sobě. Byl rázem plný energie. Pastýř o svém objevu pověděl mnichovi z blízkého kláštera. Mnich rozdrtil několik bobulí, zalil je vroucí vodou, a připravil tak první šálek kávy v historii. Vlastnosti nápoje jej natolik udivily, že o kávě vyprávěl ostatním mnichům. Díky kávě mohli zůstat vzhůru a modlit se celou noc. Z kláštera se pak znalost „bohumilého“ nápoje šířila.

Systematicky se káva začala pěstovat až koncem 14. století v jižním Jemenu. Odtud se její obliba rozšířila po celém Arabském poloostrově, zejména díky pravidelným poutím do Mekky a dalších středisek islámského světa, a stala se jedním z běžných nápojů islámské kultury. Se vzestupem Otomanské říše stoupala i její obliba a nezastavila se dodnes.

 

Adresa dodavatele
MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o./ Centrální sklad Kozomín, 277 45 Kozomín 504
Skladovací podmínky
Skladujte na suchém a tmavém místě.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 58 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 58 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

100% Arabika.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1042949