0
K pokladně

Formagia Gorgonzola D.O.P.

100 g
Původní cena
74,90 Kč
59,90 Kč 599,00 Kč/kg

Značka: Formagia

Země původu:
Itálie
Popis produktu

Italové po staletí využívali dary Matky přírody. Jednoho slunečného dne roku 897 vznikl ve slunné Lombardii recept na bázi kravského mléka. K tomuto velkému objevu došlo v kouzelném městečku Gorgonzola, podle kterého se jmenuje sýr uchvacující do současnosti svou vůni lidi na celém světě.

Tato rafinovaná pochoutka se rychle stala jedním z gastronomických symbolů Itálie a složkou mnoha jídel. Jeho výjimečná chuť nadchne svou krémovou konzistencí, kterou zpestřuje výrazné aroma modrých nití ušlechtilé plísně. 

Tento zajímavý kontrast zaujme smysly svou hloubkou, inspiruje k vaření v opravdovém italském stylu a přináší výjimečnou radost z jídla. Díky sýru je vaření rychlejší, jednodušší, ještě více chutnější, a příprava jídla s fantazií se tak stává každodenní záležitostí.

Neopakovatelné aroma gorgonzoly potvrzuje certifikát chráněného označení původu. Díky němu máte jistotu, že náš sýr byl vyrobený v Itálii podle tradiční receptury a z nejkvalitnějších surovin!

Adresa dodavatele
Euroser Dairy Group Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia - Sp.k., Geologiczna 20,02-246 Warszawa, Polsko
Skladovací podmínky
Uchovávejte v chladničce při teplotě od +1°C až +8°C.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 40 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 37 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

pasterizované plnotučné kravské mléko, Jedlá sůl, Syřidlo, Mlékárenské kultury, Sýrařské kultury

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1270 kJ
Energetická hodnota 306 kcal
Tuky 25 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 18 g
Sacharidy 1.7 g
Z toho cukry 0 g
Bílkoviny 19 g
Sůl 1.7 g

Alergeny

Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1079670