0
K pokladně

Metaxa 5* Orange 38%

700 ml
Běžná cena
519,90 Kč 742,71 Kč/l

Značka: Metaxa

Země původu:
Řecko

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Limitovaná edice 5hvězdičkové Metaxy s výtažky z řeckých pomerančů. 

Chuť a jantarovou barvu originální METAXA 5* jsme obohatili o přírodní extrakt z lahodných pomerančů dozrávajících na středomořském řeckém slunci. Dokonale vyvážená kompozice chuti, jemnosti a výrazné hořkosladkosti.
 

Destilace  a zrání

Metaxa je vyráběna z kvalitního muškátového vína z egejských ostrovů. Vyrábí se dvojitou destilací vinných hroznů, poté je destilát uložený do ručně vyráběných sudů z Francie. Doba zrání je označena počtem hvězdiček. Destilát je poté míchán s archivními ročníky muškátového vína a tajnou směsí bylin a koření. Ve finále je nápoj ještě ponechán půl roku v sudech. Výsledkem tohoto procesu je velmi jemný a silně aromatický nápoj. Barva Metaxy je jantarová se zlatým nádechem, vůně hořkého pomeranče, růže a meruněk, květový med a vanilka. Chuť je vyvážená, s broskvovými a meruňkovými tóny, náznaky rozinek a briošek. Závěr je bohatý s nádechem dubu a mandlí.

 

 

Skladovací podmínky
V suchu.
Název a adresa výrobce
S.EA METAXA A.B.E., 145.64 Kifissia, Řecko
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Voda, líh, vinný destilát, muškátové víno, bylinné a rostlinné extrakty, přírodní aroma z pomerančové kůry, barvivo: karamel (E150a).

Obsah alkoholu
38,0 %

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1074334