0
K pokladně

Opavia Kolonáda Trojhránky lázeňské oplatky kakaové

260 g
Běžná cena
74,90 Kč 288,08 Kč/kg

Značka: Opavia

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Křehké oplatky s lahodnou kakaovou náplní. Oplatky jsou ideálním zdrojem energie, který si můžete zabalit na jakoukoli cestu.

Lázeňské oplatky neodmyslitelně patří k lázeňskému životu. Prameny z konce 18. století uvádí, že oplatky byly mezi měšťany oblíbenou sladkou delikatesou. V Mariánských Lázních se rozmach výroby této speciality datuje už od roku 1856. Podle legendy z 19. století stál za vznikem lázeňských oplatek jeden šikovný kuchař z premonstrátského kláštera v Teplé. Když jednou dostal za úkol připravit pro hosty zákusek, napadlo ho využít oplatečnic na pečení hostií. Jednoduché těsto vylepšil přidáním cukru a mléka a mezi upečené oplatky nasypal lahodnou směs oříšků, cukru, skořice a dalšího jemného koření. Oplatky potom spekl dohromady. Vznikl tak lahodný pamlsek.

O značce 

Všechno začíná v rodině Kašpara Melichar Baltazara Fiedora a jeho ženy Amálie, kteří společně zakládají v Opavě rodinný podnik na pečení oplatek. První produkty byly kulaté oplatky slazené cukrem a pečené na otevřeném ohni. Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě.

    

Nyní se s ním pracuje jako se značkou produktů, které se vyrábějí ve třech českých továrnách, v Opavě, Lovosicích a Mariánských Lázních. Většina produkce pochází z České republiky, část je vyráběna také v zahraničních továrnách.

 

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě 10-25°C.
Název a adresa výrobce
Mondelez Czech Republic s.r.o. Praha 8, Karlín, Karolinská 661/4, PSČ 18600
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 257 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 240 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

PŠENIČNÁ mouka, cukr, plně ztužený palmojádrový tuk, laktóza (z MLÉKA), palmový tuk, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku 7 %, sušené plnotučné MLÉKO, řepkový olej, PŠENIČNÝ škrob, emulgátory (SÓJOVÝ lecitin, slunečnicový lecitin), sušené VAJEČNÉ žloutky, barvivo (amoniakový karamel), aromata, jedlá sůl. MŮŽE OBSAHOVAT OŘECHY.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 2232 kJ
Energetická hodnota 535 kcal
Tuky 31 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 22 g
Sacharidy 57 g
Z toho cukry 37 g
Vláknina 3.3 g
Bílkoviny 5.6 g
Sůl 0.1 g

Alergeny

Lepek Ano
Vejce Ano
Sója Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1065369