0
K pokladně

Pieropan Soave Classico DOC

750 ml
Běžná cena
379,90 Kč 506,53 Kč/l

Značka: Pieropan

Země původu:
Itálie
Popis produktu

Svěží a ovocné Soave Classico od prestižního vinařství Pieropan.

I přes svoji slávu si stále drží velmi dobrou cenu. Hrozny pochází až z 60-letých vinic odrůd Garganega a Trebbiano z centra Soave Classico. Suverénní a výrazné víno s patrnou stoupou minerálů, ovoce a pikantnosti.

O výrobci 

Azienda Agricola Pieropan byla založena rodinou Pieropan v roce 1890. Jejich filozofie stojí na vysoké kvalitě pěstovaných hroznů, technologické inovaci a respektování enologické tradice v oblasti Soave. O čtyři generace později, v roce 1970, vnuk Leonildo (Nino) pomohl vinařství zvýšit jejich kvalitu i věhlas, když vysázel vinice v okolí města Soave (konkrétně Calvarino, Pigno, Becco, Boiolo-La Rocca a Tondo). Postupně byly ve vinařství zavedeny postupy ekologického zemědělství, snížování výnosů z keře (na 2 kg) a snížení hustoty vinic (3 000 na ha).

Netřeba dodávat, že jeho extravagantní přístup způsobil na chvíli zmatek a skepsi mezi komunitou výrobců vína, ale velmi brzy se jeho vinařské metody staly měřítkem pro všechny ostatní. Jejich vína Soave patří mezi nejlepší z Itálie a jsou známá po celém světě.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě do 25°C.
Název a adresa výrobce
Premier Wines & Spirits s.r.o., U SILNICE 949/11, PRAHA, 161 00
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Víno, siřičitany.

Charakteristika

Barva bílá
Oblast Itálie - Veneto
Odrůda Cuveé (směsi bílých vín)
Obsah cukru suché
Jakost DOC

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1060992