0
K pokladně

Chřest zelený čerstvý, balení

500 g
Běžná cena
99,90 Kč 199,80 Kč/kg
Země původu:
Maďarsko
Popis produktu

Chřest zelený čerstvý, balení 500g

O PRODUKTU

Oblíbená sezonní vytrvalá zelenina, příbuzná asparágusu, s mohutnými kořeny a výhony zvanými pazochy nebo prýty. Může mít fialovou, bílou nebo zelenou barvu (bílá barva je způsobená přihrnutím zeminy - tedy pěstováním bez přístupu světla).

Zelený chřest mívá výraznější chuť, ale jemnější slupku, takže se méně loupe (oproti jeho bílé verzi). Chřest bývá přirozeně sladký, křehký a šťavnatý.

Příprava: Zbavte chřest vláknité slupky a odkrojte tužší konce. Zelený chřest postačí oloupat ve spodní části.

Hlavičky chřestu jsou jemnější a při vaření se se přidávají až nakonec nebo na ozdobu. Oloupané odkrojené konce mohou být nakrájené na kolečka a použity do salátu nebo neoloupané přidané do vývaru.

Chřest se nejčastěji dusí nebo krátce vaří a podává se například s holandskou omáčkou jako příloha. Velmi oblíbený je ale i pro přípravu krémových polévek, do zapečených těstovin nebo do rizota.

TIP

Mezi vhodnou úpravu patří především blašírování. Blanšírování je totiž šetrné k jemným špičkám chřestu, zvýrazňuje jeho chuť, zachovává barvu a částečně díky tomu měkne.

Skladovací podmínky
Skladujte krátkodobě při teplotě od +2°C do +6°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Chřest zelený čerstvý.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1005963