0
K pokladně

Metro Chef Gorgonzola s kůrou

cca 750 g
Běžná cena
269,92 Kč 359,90 Kč/kg

Značka: Metro Chef

Země původu:
Itálie
Popis produktu

Gorgonzola patří mezi nejznámější italské vývozní artikly. Jako mnoho jiných tamějších sýrů se pyšní označením D.O.P. a pochází z provincií, které leží zčásti v Lombardii a zčásti v Piemontu. Plnotučný sýr z kravského mléka s obsahem 48 % tuku v sušině se vyrábí z pasterovaného mléka, do něhož se přidávají fermentační prostředky a spory ušlechtilé plísně. Lahůdka s bohatým zelenomodrým žilkováním zraje po dobu 2 až 3 měsíců v přírodních skalních jeskyních s kontrolovanou teplotou. Polotvrdý mléčný výrobek najde výborné uplatnění především v polévkách, zapečených bramborách a zeleninových omáčkách. Dále utvoří chutnou náplň do bramboráků nebo palačinek. Za studena tato lahůdka vyniká pikantní a kořeněnou chutí, která se hodí k žampiónům, černým olivám a ředkvičkám.

 

Vařte jako šéfkuchař s privátní značkou Metro Chef.

Metro Chef je hlavní vlajkovou lodí privátních značek společnosti makro v potravinách. Pod tímto označením najdete kvalitní produkty, které uspokojí vaše náročné gurmánské potřeby a jsou ideální volbou pro všechny, kteří sdílejí nadšení pro vaření z kvalitních surovin.

Tato značka klade důraz na všechny potřebné certifikace výrobků a jejich dodavatelů, dodržování vysokých kvalitativních standardů a v neposlední řadě také na udržitelnost životního prostředí.

Sortimentní řada se pravidelně rozšiřuje o nové trendy výrobky, které stojí za vyzkoušení.

Skladovací podmínky
Skladujte v chladničce při teplotě od +2°C do 7°C. Po otevření spotřebujte do 7 dnů.
Název a adresa výrobce
IGOR SRL, STRADA STATATE 32 DEL SEMPIO, CAMERI (NOVARA), 28062
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
pasterované kravské mléko, mléčná startovací kultura, jedlá sůl, syřidlo (živočišné), plísňová kultura

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1484 kJ
Energetická hodnota 358 kcal
Tuky 30 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 20.8 g
Bílkoviny 22 g
Sůl 3 g

Alergeny

Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1053036