0
K pokladně

Sommelier Select Sekt extra brut

750 ml
Běžná cena
259,90 Kč 346,53 Kč/l

Značka: Sommelier Select

Země původu:
Česká republika

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

Výjimečné cuvée odrůd Rulandské bíle a Veltlínské zelené, které zrálo v dubovém sudu. Ve vůni objevíte nádhernou kompozici kandovaného ananasu, orientálního koření a sušené pomerančové kůry. V chuti je sekt kořenitý, s nádechem mleté skořice a manga, s velmi dlouhým závěrem.

Kvalita vína existuje pouze tehdy, pokud se spojí znalosti, trpělivost a snaha se neustále zlepšovat

Sommelier select je značka která vás bude provázet na vínech té nejvyšší kvality z nejlepších viničních tratí a od špičkových Moravských vinařství. Pod tuto značku jsme vybrali vína, kde vždy kvalita převyšuje nákupní cenu vína. Vína jsou vybrána tak, aby byla typicky odrůdová a vjemově snadno uchopitelná.

  

Jak vzniká řada Sommelier Select
Hrozny pro výrobu vín řady Sommelier Select jsou pečlivě monitorovány již před sklizní, kde si určujeme dozrávání a cukernatost hroznů. Po vinobraní a vylisování je víno umístěno v samostatných předem určených tancích, kde probíhá takzvané školení vína, které si jezdíme kontrolovat a určovat další postup výroby. Toto vše samozřejmě probíhá v úzké spolupráci s hlavním technologem daného vinařství, který má zkušenosti s hrozny z jejich viničních tratí a s jejich „chováním“ ve sklepě. Během výroby vína až po finalizaci jsou vína pravidelně ochutnávána a každý technologický krok je konzultován s oběma sommeliery, M. Majerem a R. Süssem.

  

Proč Sommelier Select
Morava je i přes svoji relativně malou rozlohu rozdílná jak v klimatických, tak i v půdních podmínkách. Jsou části Moravy kde je půda více vápenitá (Mikulovsko) nebo kde složení půdy je písčitojílovité (Znojemsko) a právě na rozdílných půdách se lépe daří odlišným odrůdám. Proto jsme vybírali vína do řady Sommelier Select z různých podoblastí a od odlišných vinařství, abychom vám představili vína typicky odrůdová.  V mnoha případech tato vína patří u vinařů, kde byla vybrána k jejich „vlajkovým lodím“ ve vinařství.


Špičková vína z moravských vinic značky Sommelier Select vám zpříjemní sváteční okamžiky
Řada naší privátní značky Sommelier Select zahrnuje typicky odrůdová a vjemově snadno uchopitelná vína, která ocení i velmi nároční milovníci tohoto nápoje. V portfoliu naleznete pestrou škálu zajímavých tichých vín včetně skvělého sektu.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě nad 5°C.
Název a adresa výrobce
CHÂTEAU VALTICE - Valtice Wine Cellars, a. S., Vinařská 407, 691 42 Valtice, Česká republika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Víno, oxid siřičitý.

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Charakteristika

Barva bílá
Obsah cukru Extra Brut

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1051158