0
K pokladně

Lagolena BIO Frizzante Bianco Special Cuvée

750 ml
Akční cena 93,90 Kč
od 6 ks
99,90 Kč
od 3 ks
105,90 Kč
od 2 ks
Běžná cena
129,90 Kč 173,20 Kč/l

Značka: Lagolena

Země původu:
Itálie
Země provenience:
Itálie

Tento produkt je určen starším 18 let.

Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.

Popis produktu

SPECIFIKACE - Italské víno s jemným perlením a delikátní vůní.

Jemně perlivá vína nesoucí název Frizzante pocházejí z Itálie. Víno se vyrábí pomocí Charmantové metody, kdy se víno do lahví plní pod tlakem. Oxid uhličitý, který dodává vínu perlení, je do lahví přidávám při lahvování. Cílem je vytvořit osvěžující víno, nenáročné s nižším obsahem alkoholu.

  

CHUŤ A VŮNĚ - Svěží, aromatické a elegantní, chuť bílé broskve.

PÁROVÁNÍ - Skvělé jako aperitiv, s polévkami, rizotem, saláty, těstovinami a pizzou. Vhodná tepltoa servírování 6-8 °C°. 

ZAJÍMAVOST - BIO je úcta k přírodě a ke svému tělu a taky trochu filozofie. Hrozny pro BIO vína se pěstují dle striktních pravidel ekologického zemědělství bez průmyslových hnojiv a herbicidů. Hrozny pocházejí z přísně kontrolovaných vinic, což je zárukou skutečného původu, které se u vína deklaruje. K uchování BIO vína se může použít jen maximálně povolené množství siřičitanů. Dobré víno, jak je známo, vyžaduje čas. BIO víno na sebe nenechá spěchat ani při zpracování, ani při konzumaci. Zatímco většina konvenčních vín má nejlepší formu v den otevření, většina BIO vín do své plné krásy rozkvete druhý nebo i třetí den po otevření. Otevřete klidně více různých BIO vín najednou a degustujte. Nespěchejte a užijte si všechny báječné podoby, které BIO víno nabízí.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

HODNOCENÍ SOMMELIERKY LENKY

„Nejlepší šumivé víno v bio i nebio kvalitě v této cenové kategorií. Víno je vyrobené z odrůdy hroznů Glera, pouze tyto hrozny nepochází z oblastí, kde se tradičně Prosecco vyrabí, a nemohou nést tedy název Prosecco. Pokud na tomto detailu nelpíte, tyto bublinky si zamilujete. Mají krásnou jednou bublinku, ovocnou vůni i chuť a jsou dokonale vyvážené."

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Označení produktů ekologického zemědělství spolu s certifikátem je vydáváno nezávislými kontrolními organizacemi. Certifikace je udělena po splnění veškerých ustanovení zákona o ekologickém zemědělství. 

Výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech. Uděluje jej britská nezisková organizace Vegan Society založená na podporu filosofie životního stylu veganství.

 

O VINAŘSTVÍ

Lagolena znamená záplavové území, které se rozprostírá od břehů řeky až po její nábřeží a slouží k zadržování povodní a prevenci škod v okolí. Jedná se o velmi úrodnou oblast, protože záplavy na ni přinášejí hlínu. Z tohoto důvodu se vinice nacházejí nad částí záplavové oblasti řeky Piavy, která protéká v blízkosti jejich sklepů.

 

  

 

Díky bohaté půdě pod nimi mohou tyto vinice produkovat výjimečné hrozny obklopené úžasnou přírodní krajinou formovanou hluboce zakořeněnou vinařskou tradicí. Nachází se v nádherné vinařské oblasti Prosecco DOC, táhnoucí se od Conegliana a Valdobbiadene až k řece Piavě. 

 

   

 

Jejich vinařská filozofie je založena na odpovědné výrobě vína aneb Od vinné révy až po láhev. Jejich vinice jsou ekologicky obhospodařovány od doby 2003. Jsou přesvědčeni, že pravé víno začíná u kořenů révy a že ekologické vinařství umožňuje hrozny plně pochopit a ukázat tak své charakteristické vlastnosti.

Při výrobě vína nepoužívají žádné živočišné produkty, proto se mohou pyšnit víny s certifikátem vegan. Zároveň používají moderní a technologické vinifikační procesy, které umožňují vyzdvihnout kvalitu vína.

 

Produkt je určený k prodeji pouze zákazníkům starším 18 let.

 

 

Adresa dodavatele
Organic Wines s.r.o., Bratislavská 1527/15, Hostivař, 102 00 Praha 10, Česká republika
Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a temnu při teplotě do 25°C.
Název a adresa výrobce
Soc. Agr. Terre dei Buth S.S. Via S. Michele, 3, S. Maria del Piave - 31010 Mareno di Piave
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Bio vinná réva, siřičitany.

Obsah alkoholu
10,5 %

Charakteristika

Barva bílá
Oblast Itálie - Veneto
Odrůda Cuveé (směsi bílých vín)
Obsah cukru Extra Dry

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany Ano

Země

Země provenience Itálie

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1045981