0
K pokladně

Dubea Medový perník višňový

60 g
Běžná cena
12,90 Kč 215,00 Kč/kg

Značka: Dubea

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Medový perník s višňovou džemovou náplní (29%) ve světlé cukrářské polevě (28%).

Perník - jméno po pepři, ale ve složení pepř nenajdete. Původně se jednalo o peprník a opravdu se po staletí do něj přidával pepř. Nejstarší podoba perníku spadá do časů starého Egypta, antického Řecka a Říma. Tehdy se připravoval sladký žitný chléb slazeným medem a se spoustu dalšího koření, včetně pepře. První zmínku o perníku v Čechách pochází z doby lucemburské, tehdy se měl prodávat při svátcích a osvícení v Turnově. Dnes se perník vyrábí nejen rychleji, ale pepř se již do těsta nepřidává. 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu a chladu
Název a adresa výrobce
DUBEA s.r.o., Za poštou 12, 100 00 Praha 10
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 107 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 100 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
džem ovocný višňový 29% (cukr, ovocné protlaky jablečný, višňový 10% a aronie, glukózový sirup, želírující látka pektin, kyselina citronová, aroma), cukrářská poleva světlá 28% (cukr, plně ztužený rostlinný tuk plamojádrový, sušená syrovátka, sušené odstředěné mléko odtučněné, emulgátor sójový lecitin, aroma), pšeničná mouka, cukr, med 7%, cukrářská poleva tmavá (cukr, ztužený rostlinný tuk - palmojádrový a palmový, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, emulgátor sójový lecitin, aroma), voda, vejce, kypřící látky hydrogenuhličitn sodný a hydrogenuhličitan amonný, perníkové koření

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1604 kJ
Energetická hodnota 383 kcal
Tuky 9.1 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 6.6 g
Sacharidy 70.2 g
Z toho cukry 35.3 g
Bílkoviny 5.3 g
Sůl 0.04 g

Alergeny

Lepek Ano
Vejce Ano
Sója Ano
Mléko Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1024792