0
K pokladně

Centropen Popisovač 2536 sada

4 ks
Běžná cena
41,90 Kč 10,48 Kč/ks

Značka: Centropen

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Popisovač s jemným plastovým hrotem, ergonomický úchop, permanentní inkoust na alkoholové báz, pro psaní a rýsování na transparentní fólie, k popisování plastických hmot, skla, filmů a rentgenových snímků, odolný vodě a setření, zvýšená světlostálost, šířka stopy 1 mm, souprava 4 barvy.


O značce

Počátkem roku 1940 se dva dačičtí podnikatelé dohodli na společné výrobě plnicích per a následně byl dne 27. srpna 1940 vydán živnostenský list s číslem 15245/4 – VI/1940 pro „zvolené zaměstnání: Živnost mechanická tovární: výroba plnicích per a technických tužek – lisování a stříkání plastických hmot.“

V lednu 1941 byla v Dačicích zahájena výroba plnicích per. První výrobky vznikaly za vysokého podílu ruční práce. Na výrobě se v té době podílelo 20 zaměstnanců. V návaznosti na výrobní zkušenosti dílny s výrobou plnicích per byl založen společný podnik za účasti zakladatelů. Spojením úsilí obou pánů vznikla firma zabývající se tovární výrobou plnících per a stříkáním plastických hmot. Prvním výrobkem společného podniku bylo plnicí pero pod názvem STENO. Jméno pro pero vzniklo spojením příjmení obou podnikatelů.
 

 

Skladovací podmínky
5-40 stupnu
Název a adresa výrobce
CENTROPEN ČR s.r.o., NA VESELÍ 1687/45, PRAHA 4, 140 00
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení
plast - PP

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1022654