0
K pokladně

Kojetínská mouka Pšeničná mouka hladká

1 kg
Akční cena 17,50 Kč
od 2 ks
Běžná cena
21,90 Kč 21,90 Kč/kg

Značka: Kojetínská mouka

Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Kojetínskou mouku hladkou světlou, neboli také tzv. dvounulku, oceníte především při přípravě kynutých těst, ale i těst trvanlivého charakteru (jako je třeba to na linecké nebo na perníčky). Je v ní obsaženo největší množství kvalitního lepku, který je potřebný pro dosažení objemu vašich vypečených dobrot a těsto se díky němu během příprav ani po upečení nedrobí.

Pokud se tedy chystáte zadělat třeba na kynuté buchty, pizzu, piškotový moučník, jemné čajové či vánoční pečivo, Kojetínská mouka hladká světlá je značka ideál. Použít ji však můžete také na palačinky, lívance, k zahuštění omáček, přípravě jíšky nebo bešamelu.

O dodavateli 

Kojetínskou mouku vyrábíme v malebném hanáckém městečku Kojetín, nedaleko Kroměříže –v mlýně, který zde stojí už po stovky let. Kojetínský mlýn má bohatou historii a první zmínky o něm pocházejí dokonce z roku 1508. Za tu dobu samozřejmě prošel mnoha přestavbami a do současné podoby se proměnil až během 20. století. Ještě v roce 1915 zde stával pouze malý mlýn se šrotárnou, krupárnou a pilou, přičemž vše poháněla dvě velká vodní kola. Zlom přišel o 7 let později, kdy zde začal jako správce působit pan František Roháček, který se následně stal také jediným majitelem. Pod jeho vedením mlýn vzkvétal a rozrostl se takřka do dnešní podoby. V roce 1948 byl však kojetínský mlýn znárodněn. Zpět do rukou dědiců, vnuků pana Roháčka, se vrátil až v roce 1992. Tehdy rovněž začala rozsáhlá rekonstrukce mlýna, která zahrnovala i výměnu zastaralých technologií.  Nároky se s příchodem moderní doby podstatně změnily, a tak nám dnes krom zkušených zaměstnanců pomáhají také špičkové stroje, které by však zmohly jen pramálo bez kvalitních vstupních surovin. Proto pšenici nakupujeme výhradně od regionálních dodavatelů, především z Hané a jižní Moravy.   Přestože už mlýn dávno nepohánějí vodní kola, pokračujeme ve stopách svých předků, kteří si zakládali na poctivě odvedené práci. Děláme zkrátka maximum, aby Kojetínská mouka dostála svému dobrému jménu a aby díky kvalitním českým surovinám mohla její tradice pokračovat třeba po několik dalších staletí.

 

 

Adresa dodavatele
Mlýn Kojetín, spol. s r.o. Mlýnská 280, 752 01 Kojetín
Skladovací podmínky
Skladujte v suchu.
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 250 dní

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 250 dní

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Potravinářská pšenice.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1474 kJ
Energetická hodnota 348 kcal
Tuky 1.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0.3 g
Sacharidy 70 g
Z toho cukry 3 g
Vláknina 3 g
Bílkoviny 12 g
Sůl 0.01 g

Alergeny

Lepek Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1071105