0
K pokladně

Žitný chlebánek

200 g
Běžná cena
28,90 Kč 144,50 Kč/kg
Země původu:
Česká republika
Popis produktu

Žitný chlebánek o hmotnosti 200g.

Žito je na živiny bohaté zrno, které se konzumuje už po staletí. Ačkoli na našem trhu jsou pšenice a další obiloviny snadněji dostupné, stojí za to dát dát žitu a žitné mouce šanci.

O VÝROBCI

Krajíc kvalitního chleba je potěšení sám o sobě, jen se na to v dnešní době snadno zapomíná. Připomeňte si to s krásně vypečenými bochníky z pekárny pana Petra, pro které se denně sjíždí lidé z širokého okolí.

Pekárna pana Petra má 30letou tradici, kterou inspirovaly nádherné dvoukilové kváskové chleby mistra pekaře z Železné Rudy. Ten Petrovi, v té době ještě pekařinou nepolíbenému, odhalil krásy pekařského řemesla a věnoval mu nezaměnitelný kvásek, který od té doby v Praze nepřetržitě vyvádí. Zpracovává výhradně šumavskou mouku, dováží ji z mlýna Mrskoš u Horažďovic.

Chleby neobsahují droždí, konzervanty ani jiná chemická „vylepšení“. Nejdůležitější přísadou je poctivost a náročná ruční práce, které dají vzniknout voňavému bochníku, který si vás okamžitě omotá kolem prstu.

  

 

 

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu.
Název a adresa výrobce
TAJNYK s.r.o., Dolákova 528/34, Bohnice, 181 00 Praha, Česká republika
Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny

Aktuálně evidovaná trvanlivost produktu: 1 den

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Žitná mouka chlebová, sůl, kmín, žitný kvas.

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1189 kJ
Energetická hodnota 284 kcal
Tuky 1.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny 0.2 g
Sacharidy 55 g
Z toho cukry 1.4 g
Bílkoviny 8.9 g
Sůl 1.6 g

Alergeny

Lepek Ano

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1049636