0
K pokladně

Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h transdermální náplast 7 ks

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
587,00 Kč 587,00 Kč/ks

Značka: Nicorette

Medicínský certifikát
Popis produktu

Náplast Nicorette invisipatch pomáhá zmírnit chuť na cigaretu a abstinenční příznaky (úzkost, podrážděnost, špatná nálada, neklid, špatná koncentrace a zvýšená chuť k jídlu). Diskrétní náplast dodává nikotin v průběhu dne, kdy bývá nejtěžší odolat chuti na cigaretu. Působí po dobu 16 hodin. Neaplikuje se během noci, aby nenarušovala spánek.

Dávkování

Léčba pomocí náplastí Nicorette Invisipatch trvá obvykle 12 týdnů. Většinou je zahájena náplastmi s vyšším obsahem nikotinu a postupně přechází na náplasti s nižším obsahem nikotinu, což umožní pozvolné snižování až definitivní ukončení kouření.

Kuřákům s vysokým stupněm závislosti na nikotinu se doporučuje začít léčbu s náplastmi Nicorette Invisipatch 25 mg/16 h (1x denně 1 náplast) po dobu 8 týdnů. Další 2 týdny se používá náplast Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h a následující 2 týdny pak náplast Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h (vždy 1x denně 1 náplast).

Kuřáci s nižším stupněm závislosti na nikotinu začínají léčbu náplastmi Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h po dobu 8 týdnů (1x denně 1 náplast). Další 4 týdny se používá náplast Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h (1x denně 1 náplast).

Náplast se nalepuje na čistou a suchou pokožku bez ochlupení, nejlépe ráno po probuzení a sejme se večer před spaním. Náplast nenechávejte působit přes noc, respektive déle než 16 hodin!

Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h můžete používat samostatně nebo v kombinaci s přípravky při odvykání kouření (Nicorette Spray, Nicorette Gum) podle schématu v příbalovém letáku. Pokud po 6 měsících léčby přípravkem Nicorette Invisipatch nebudete schopni přestat kouřit, musíte se poradit s lékařem.

Upozornění

Náplasti uchovávejte mimo dohled a dosah dětí, a to i náplasti použité. Nikotin může u dětí vyvolat závažné příznaky otravy, které mohou vést až k úmrtí dítěte.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
232061
SÚKL název
NICORETTE INVISIPATCH 10MG/16H TDR EMP 7 II
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je nicotinum. Jedna 10 mg náplast o ploše 9,0 cm2 obsahuje nicotinum 15,75 mg. Obsah nikotinu v jedné náplasti je 1,75 mg/cm2.

Pomocnými látkami jsou: Vrstva obsahující nikotin: polyethylentereftalátový (PET) film, triacylglyceroly se středně dlouhým řetězcem, bazický butylovaný methakrylátový kopolymer. Akrylátová vrstva: adhezivní akrylátový roztok, hydroxid draselný, sodná sůl kroskarmelózy, aluminium-acetylacetonát. Uvolňovací vložka: polyethylentereftalátový (PET) film, z jedné strany potažený hliníkem, z obou stran potažený silikonem.

Charakteristika

Forma Náplast
Věk od (v letech) 18

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50119631