0
K pokladně

Strepsils Plus Spray orální sprej 20 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
345,00 Kč 345,00 Kč/ks

Značka: Strepsils

Medicínský certifikát
Popis produktu

Strepsils Plus Spray se používá k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku. Obsahuje dichlorbenzenmethanol a amylmetakresol, které mají antiseptické účinky a ničí bakterie, viry a kvasinky, způsobující bolesti v krku a záněty dutiny ústní. Lidokain má místní znecitlivující účinek. Určeno pro dospělé a dospívající od 12 let.

Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let používají na postiženou oblast v dutině ústní nebo hltanu vždy dva vstřiky každé 2 hodiny v případě potřeby. Maximálně mohou v průběhu 24 hodin aplikovat 6 dávek, tj. 12 vstřiků (1 dávka = 2 vstřiky). Sprej se aplikuje nejlépe po jídle. Strepsils Plus Spray může způsobit znecitlivění jazyka při konzumaci horkého jídla a nápojů, proto dbejte opatrnosti. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Upozornění

Pokud máte průduškové astma, poraďte se s lékařem o vhodnosti používání přípravku Strepsils Plus Spray. Přípravek obsahuje ethanol, azorubin, nekrystalizující sorbitol. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek používat.  Azorubin (E122) může způsobit alergické reakce.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
237822
SÚKL název
STREPSILS PLUS SPRAY ORM SPR SOL 1X20ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivými látkami jsou amylmetacresolum (0,286 mg), alcohol dichlorobenzylicus (0,585 mg) a lidocaini hydrochloridum (0,78 mg) v jednom vstřiku.

Pomocnými látkami jsou ethanol 96 % (V/V), monohydrát kyseliny citronové, glycerol, nekrystalizující sorbitol 70 %, sacharin, levomenthol, aroma máty peprné, anýzové aroma, azorubin (E 122), roztok hydroxidu sodného a kyselina chlorovodíková 25 % (k úpravě pH), čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 12

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50117057