0
K pokladně

Levopront kapky 15 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
198,00 Kč 198,00 Kč/ks

Značka: Levopront

Medicínský certifikát
Popis produktu

Levopront kapky tlumí kašel bez ovlivnění centra kašle. Přípravek je určen na suchý dráždivý neproduktivní kašel. Levopront kapky mohou užívat dospělí a děti od 2 let.

Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3x denně 20 kapek v časovém odstupu alespoň 6 hodin.

Dětem od 2 let se podává 3x denně 1 mg/kg s intervalem mezi dávkami alespoň 6 hodin, maximálně 3 mg/kg denně. Každá kapka obsahuje 3 mg účinné látky – váhu dítěte vydělte 3 a dostanete počet kapek pro jednotlivou dávku. Např. dítě o hmotnosti 15 kg bude užívat 5 kapek až 3x denně. Přípravek neužívejte déle než 14 dnů bez porady s lékařem.

Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK. Levopront obsahuje levodropropizin. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dnů. Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, neužívejte přípravek Levopront kapky.

SUKL ID
191929
SÚKL název
LEVOPRONT 60MG/ML POR GTT SOL 1X15ML
Farmakoterapeutická skupina
antitusika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je levodropropizinum, 1 ml kapek (tj. 20 kapek) obsahuje 60 mg levodropropizinu.

Dalšími pomocnými látkami jsou propylenglykol, xylitol, sodná sůl sacharinu, methylparaben, aroma lesních plodů, anýzové aroma, kyselina citronová, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Kapky
Věk od (v letech) 2

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50069134