0
K pokladně

Lactulose AL sirup 200 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
177,00 Kč 177,00 Kč/ks

Značka: Lactulose AL

Medicínský certifikát
Popis produktu

Lactulose AL sirup změkčuje stolici a usnadňuje její odchod přitahováním vody do střeva. Upravuje fyziologickou činnost střev. Přípravek Lactulose AL sirup se používá k léčbě zácpy u méně častých pohybů střev, při tvrdé a suché stolici.

Dávkování

Přípravek se podává v jedné denní dávce (vždy ráno) nebo rozděleně ve dvou dávkách (ráno a v poledne). K dosažení léčebného efektu může být potřeba několika dní (2-3 dní) léčby. Dávkování je individuální dle věku a odpovědi na léčbu. Na začátku léčby užívejte úvodní denní dávku, po několika dnech lze dávku snížit a užívat udržovací denní dávku. Dospělí a dospívající od 14 let užívají úvodní dávku 15-45 ml, poté udržovací dávku 15-30 ml. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Sirup můžete užívat přímo neředěný nebo smíchat s vodou nebo teplým nápojem, např. čajem nebo kávou, nebo jej vmíchat do jogurtu, obilovin či polotuhého jídla.

Upozornění

Přípravek obsahuje fruktózu, laktózu a galaktózu. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů s cukrovkou. Fruktóza může poškodit zuby. Přípravek Lactulose AL lze užívat v těhotenství a v období kojení.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
268767
SÚKL název
LACTULOSE AL 667MG/ML SIR 1X200ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivá látka je lactulosum 66,7 g ve 100 ml sirupu (což odpovídá lactulosi solutio (50%) 132,0 g).

Přípravek obsahuje fruktózu, laktózu a galaktózu. Jedná se o přidružené cukry, které vznikají během výrobního procesu.

Charakteristika

Forma Sirup
Věk od (v letech) 14

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50145454