0
K pokladně

Paralen 500 mg 5 čípků

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
83,00 Kč 83,00 Kč/ks

Značka: Paralen

Medicínský certifikát
Popis produktu

Připravek Paralen 500 se používá ke sníženi horečky a k léčbě bolesti mirné až střední intenzity, jako je bolest hlavy, bolest zubů, bolestivá menstruace, neuralgie, bolesti zad a bolesti svalů nebo kloubů nezánětlivého původu.

Dávkování

Dospělí a dospívající (starší 15 let): 1-2 čípky přípravku Paralen 500 mg čípky podle potřeby několikrát denně v časových odstupech nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 čípků, nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 čípky (tuto dávku by neměli používat pacienti s tělesnou hmotností nižší než 50 kg). Při dlouhodobé léčbě (nad 10 dnů) nepřekračujte denní dávku 5 čípků. Dospívající ve věku od 12 do 15 let: 1 čípek dle potřeby několikrát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hodiny, přičemž nesmí být překročena maximální denní dávka 6 čípků. Děti ve věku od 9 do 12 let: 1 čípek dle potřeby několikrát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hodiny, přičemž nesmí být překročena maximální denní dávka 4 čípky.

Věk

Tělesná hmotnost

Jednotlivá dávka

Maximální denní dávka

Děti 9–12 let

33–40 kg

1 čípek

4 čípky

Dospívající 12–15 let

40–50 kg

1 čípek

6 čípků

Dospívající nad 15 let a dospělí

≤ 50 kg

> 50 kg

1 čípek

1–2 čípky

8 čípků

Před upotřebením uvolněte čípek roztržením nastřižené fólie nad špičkou čípku. Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku.

Léčbu můžete ukončit, jakmile horečka nebo bolest ustoupí. Pokud nedojde do 3 dnů ke snížení horečky a do 5 dnů k ústupu bolesti nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Paralen 500 mg čípky déle než 1 týden. Dítěti nepodávejte čípky Paralen 500 mg čípky bez porady s lékařem déle než 3 dny.

Upozornění

Tento přípravek obsahuje paracetamol. Nepoužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nepoužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud trpíte jaterním onemocněním. Během léčby nepijte alkoholické nápoje, protože riziko poškození jater se může zvýšit. V období těhotenství a kojení se poraďte svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Kojící ženy jej mohou používat bez porady s lékařem 1 den. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
254420
SÚKL název
PARALEN 500MG SUP 5
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivá látka: Paracetamolum. Jeden čípek obsahuje paracetamolum 500 mg. Další složky: Čípkový základ W 35 a čípkový základ H 15.

Charakteristika

Forma Čípek

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50136628