0
K pokladně

Enhydrol banán 10 sáčků

Potravina pro zvláštní lékařské účely
10 ks
Běžná cena
104,00 Kč 10,40 Kč/ks

Značka: Enhydrol

Popis produktu

Potravina pro zvláštni lékařské účely používaná k doplněni vody a elektrolytů u stavů hrozících odvodněním organismu, jako je průjem, horečka a zvracení. Je vhodný pro děti od ukončeného prvního týdne věku.

Dávkování

Obsah sáčku rozmíchejte ve 200 ml pitné vody (pro kojence v převařené vychlazené kojenecké vodě). Množství tekutiny, ve které je obsah sáčku rozpuštěn, musí být dodrženo, aby bylo dosaženo optimálního množství solí, cukrů a tekutin v roztoku. Roztok vždy podávejte chlazený na 4–8 °C po lžičkách. Připravený roztok ihned spotřebujte. Roztok nelze ochucovat šťávami nebo džusy, protože to vede ke zvýšení osmolality a ztrátě jeho efektu. Množství podaných roztoků k zavodnění vychází ze stupně odvodnění a hmotnosti dítěte.

U lehkého stupně odvodnění podávejte 30-50 ml/kg hmotnosti dítěte/4 hodiny, navíc na každou vodnatou stolici 10 ml/kg hmotnosti dítěte. U středního stupně odvodnění podávejte 50-100 ml/kg hmotnosti dítěte/4 hodiny, navíc na každou vodnatou stolici 10 ml/kg hmotnosti dítěte. Po dobu nejméně 4 hodin podávejte roztok po lžičkách nebo postupně z kojenecké lahve. Přesné dávkování doporučí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti farmacie nebo výživy. Jestliže po 4 hodinách podávání roztoku trvají známky odvodnění, je možné roztok podávat po dobu dalších 6–12 hodin ve stejném režimu, jako během prvních 4 hodin. Jestliže se ani po 16 hodinách stav dítěte nezlepší, kontaktujte lékaře!

Upozornění

Potravina pro zvláštní lékařské účely. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné jako náhrada pestré stravy a není určeno pro parenterální podání. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Ukládejte mimo dosah dětí. Přesné dávkování doporučí lékař nebo osoba kvalifikovaná v oblasti farmacie a výživy. 

Nutriční hodnoty

Výživové hodnoty v jednom sáčku: energetická hodnota 67,32/16,09 kJ/kcal, bílkoviny 0,00 g, tuky 0,00 g, sacharidy 3,96 g.

Adresa dodavatele
Akacia Group, s.r.o., Na Farkáně I 136/17, Praha 5 - Radlice, PSČ 150 00
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Glukóza 3,96 g, chlorid sodný 0,35 g, chlorid draselný 0,30 g, citronan sodný 0,51 g, přírodní aroma banán 0,40 g v jednom sáčku. Obsah glukózy a iontů: glukóza (110 mmol/l), Na+ (60 mmol/l), K+ (20 mmol/l), Cl- (50 mmol/l), citronan (10 mmol/l). Osmolalita hotového roztoku: 240±10 mOsm/kg.

Charakteristika

Forma Sáčky
Věk od (v letech)
Příchuť Banán

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50068539