0
K pokladně

Orocalm Forte 3 mg/ml orální sprej 15 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
205,00 Kč 205,00 Kč/ks

Značka: Orocalm

Medicínský certifikát
Popis produktu

Připravek Orocalm Forte obsahuje léčivou látku benzydamin-hydrochlorid a patři do skupiny léků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky. Působi tak, že zastavuje bolest a odstraňuje otok (zánět).

Dávkování

2-6x denně 2-4 vstřiky na jedno podání. Přípravek Forte 3 mg/ml orální sprej je určen k aplikaci v krku nebo ústech. Nepoužívejte jej bezprostředně před jídlem nebo pitím. Mezi jednotlivými podáními dodržujte odstup nejméně 1,5-3 hodiny. Pokud se příznaky onemocnění po 3 dnech nezlepší nebo se cítíte hůře, máte horečku nebo se objeví jiné příznaky, poraďte se s lékařem. Léčba přípravkem Orocalm nemá pokračovat nepřetržitě déle než 7 dní. Po prvním otevření nepoužívejte tento přípravek déle než 4 týdny.

Upozornění

Nepoužívejte Forte 3 mg/ml orální sprej v případě alergie na kteroukoliv složku tohoto přípravku. Přípravek Orocalm se nemá používat během těhotenství nebo kojení. Dbejte na to, aby Vám přípravek nevnikl do očí. Dlouhodobé používání přípravku může poškozovat bakteriální flóru v dutině ústní a vyvolat přecitlivělost. V takovém případě může být nezbytné používání přípravku dočasně ukončit a obrátit se na lékaře. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství ethanolu (alkoholu), méně než 100 mg na 0,5 ml. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
135478
SÚKL název
OROCALM FORTE 3MG/ML ORM SPR SOL 1X15ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je benzydamini hydrochloridum. 1 ml roztoku: benzydamini hydrochloridum 3 mg. Objem roztoku dodaného jedním vstřikem je 0,17 ml; dávka dodaná jedním vstřikem je 0,51 mg. Další složky: glycerol 85%, ethanol 96%, glyceromakrogol-hydroxystearát, methylparaben (E218), sodná sůl sacharinu (E954), hydrogenuhličitan sodný (E500) pro úpravu pH, třešňová příchuť, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 18

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50124927