0
K pokladně

Soledum 100 mg 20 tobolek

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
194,00 Kč 194,00 Kč/ks

Značka: Soledum

Medicínský certifikát
Popis produktu

Určeno pro dospívající a děti od 6 let k léčbě přiznakü akutní bronchitidy a běžného nachlazení. Od 12 let k léčbě příznaků akutní nehnisavé sinusitidy, přídavné léčbě dýchacích Obtiži při CHOPN a průduškovém astmatu - pouze po poradě s lékařem.

Dávkování

  • Léčba příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) a běžného nachlazení a léčba příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin: Dospělí a dospívající od 12 let: 3x denně 2 tobolky. Děti 6-12 let: 3x denně 1 tobolka
  • Přídavná léčba dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a průduškovém astmatu: Dospělí užívají 3x denně 2 tobolky.

Léčbu příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin, léčbu dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a léčbu průduškovém astmatu přípravkem Soledum je třeba konzultovat s lékařem.

Tobolky se polykají celé a zapíjejí se větším množstvím nepříliš horké tekutiny (nejlépe sklenicí vody), asi půl hodiny před pravidelným jídlem. Jestliže máte citlivý žaludek, doporučuje se užívat tobolky přípravku Soledum během pravidelného jídla. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Upozornění

Není vhodné pro děti do 6 let. Léčba přípravkem Soledum má u dětí do 8 let probíhat pod lékařským dohledem. Před užitím přípravku Soledum se poraďte s lékařem nebo lékárníkem, jestliže trpíte jakýmkoli onemocněním spojeným s nadměrnou citlivostí dýchacích cest či průduškovým astmatem. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Přípravek Soledum obsahuje sorbitol. Neužívejte přípravek Soledum jestliže jste alergický(á) na cineol nebo na kteroukoliv pomocnou látku tohoto přípravku. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
218897
SÚKL název
SOLEDUM 100MG CPS ETM 20
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivá látka: cineolum. Jedna enterosolventní měkká tobolka obsahuje cineolum 100 mg. Pomocné látky: Střední nasycené triacylglyceroly, suchý nekrystalizující sorbitol (E 420), želatina, glycerol 85%, ethylcelulosa, roztok amoniaku 28%, kyselina oleová, natrium-alginát, kyselina stearová, kandelilový vosk.

Charakteristika

Forma Tobolky
Věk od (v letech) 6

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50110582