0
K pokladně

Allergodil 0,5 mg/ml oční kapky 6 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
230,00 Kč 230,00 Kč/ks

Značka: Allergodil

Medicínský certifikát
Popis produktu

Allergodil oční kapky jsou určeny k léčbě příznaků alergického zánětu spojivek, jako jsou zarudnutí, svědění nebo slzení očí. Současně se může vyskytnout i alergický zánět nosní sliznice, který se projevuje kýcháním, vodnatým výtokem z nosu, svěděním v nose nebo pocitem ucpaného nosu. Allergodil oční kapky jsou určeny pro dospělé, dospívající a děti od 4 let.

Dávkování

Obvyklá dávka pro dospělé, dospívající a děti od 4 let je 1 kapka do každého oka 2x denně (ráno a večer). V závažnějších případech lze kapat do očí až 4x denně. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 6 týdnů.

Upozornění

Při použití přípravku nenoste měkké kontaktní čočky, je nutné je vyjmout před podáním přípravku a před jejich opětovným nasazením vyčkat 15 minut. Mohlo by dojít k zabarvení kontaktních čoček. Benzalkonium-chlorid může způsobit podráždění očí, zvláště pokud trpíte syndromem suchého oka nebo onemocněním rohovky.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
266407
SÚKL název
ALLERGODIL 0,5MG/ML OPH GTT SOL 1X6ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je azelastini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa 2910, tekutý krystalizující sorbitol 70%, roztok hydroxidu sodného 1 mol/l, voda pro injekci.

Charakteristika

Věk od (v letech) 4

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50143088