0
K pokladně

Dr.Max Dr. Max Xylomax 1 mg/ml nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
104,00 Kč 104,00 Kč/ks

Značka: Dr.Max

Medicínský certifikát
Popis produktu

Nosní sprej pro rychlou a dlouhodobou úlevu od ucpaného nosu. Dr. Max Xylomax 1 mg/ml snižuje otok nosní sliznice a při plném nose usnadňuje dýchání. Účinek tohoto léku nastupuje během několika minut a trvá několik hodin. Nosní sprej Dr. Max Xylomax 1 mg/ml mohou používat dospělí a děti od 12 let věku.

Dávkování

Dospělí a děti od 12 let aplikují 1 vstřik do každé nosní dírky 1-3x denně dle potřeby. Mezi dvěma dávkami má být časový odstup 8-10 hodin. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 7 dní. Pro děti od 2 do 12 let je k dispozici přípravek Dr. Max Xylomax 0,5 mg/ml.

Upozornění

Není určeno pro děti do 12 let. Uchovávejte mimo dosah dětí. Přípravek obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění nebo otok nosní sliznice, zvláště pokud je používán dlouhodobě.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
243449
SÚKL název
XYLOMAX 1MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML I
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 1 mg v 1 ml. Jedna dávka (138 mikrolitrů) obsahuje xylometazolini hydrochloridum 140 mikrogramů.

Dalšími pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, dinatrium-edetát, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný a čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 12

Název produktu

Produktová řada Xylomax

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50118215