0
K pokladně

Guttalax 7,5 mg/ml kapky 30 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
205,00 Kč 205,00 Kč/ks

Značka: Guttalax

Medicínský certifikát
Popis produktu

Guttalax je místně působící projímadlo, které stimuluje peristaltiku (vlnovitý pohyb stěn) tlustého střeva a změkčuje stolici. Přípravek Guttalax je určen k léčbě akutní funkční zácpy a k občasnému použití pro usnadnění vyprázdnění při chronické zácpě.

Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 10 let užívají 10-20 kapek 1x denně. Maximální dávka je 20 kapek denně. Děti ve věku 4-10 let užívají 5-10 kapek 1x denně. Maximální dávka je 10 kapek denně. Přípravek se užívá večer před spaním, účinek nastává obvykle následující den ráno. Doporučuje se začít s nejnižší dávkou. Přípravek lze pravidelně podávat po dobu maximálně 2 týdnů.

Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
254365
SÚKL název
GUTTALAX 7,5MG/ML POR GTT SOL 1X30ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je natrii picosulfas monohydricus 7,5 mg v 1 ml (= 15 kapkách) roztoku.

Pomocnými látkami jsou natrium-benzoát, sorbitol 70% nekrystalizující, dihydrát natrium-citrátu, monohydrát kyseliny citronové, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Kapky
Věk od (v letech) 4

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50135658