0
K pokladně

Preparation H mast 25 g

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
303,00 Kč 303,00 Kč/ks

Značka: Preparation H

Medicínský certifikát
Popis produktu

Léčivý přípravek Preparation H mast je určen ke zmírnění příznaků hemoroidů – bolest, podráždění a svědění. Pomáhá zmírnit otok vyvolaný zánětem v oblasti konečníku a zároveň usnadnit bolestivé vyprazdňování, které mohou hemoroidy provázet. Mast obsahuje tekutý extrakt z kvasinek, který výrazně napomáhá hojení a olej ze žraločích jater se zvláčňujícími a lubrikačními vlastnostmi.

Dávkování

Mast aplikujte vždy ráno, večer a po každém vyprázdnění střev. Po šetrném omytí a osušení konečníku naneste rektální mast v tenké vrstvě na citlivé místo v okolí konečníku nebo přímo do konečníku za použití přibaleného aplikátoru. Neukončujte léčbu ihned při prvních známkách zlepšení, ale k dosažení plného účinku pokračujte nejméně 5 dní. Pokud se Váš stav zhorší nebo nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem. Nepoužívejte déle než 2 týdny bez porady s lékařem.

Upozornění

Přípravek je určen k místnímu podání a k podání do konečníku. Pokud krvácíte z konečníku nebo máte stolici s příměsí krve a nejste si jistí, zda jde o krvácení z hemoroidů, vyhledejte co nejdříve lékaře. Přípravek obsahuje tuk z ovčí vlny a butylhydroxytoluen, které mohou způsobit místní kožní reakce. Methylparaben a propylparaben mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné). Mast obsahuje alergenní vonné látky limonen, d-forma a linalol, které mohou vyvolat alergickou reakci.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
250043
SÚKL název
PREPARATION H 10MG/G+30MG/G RCT UNG 25G
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivé látky jsou faecis extractum fluidum 10 mg a selachiorum hepatis oleum 30 mg v 1 g masti.

Pomocné látky jsou bílá vaselina, lehký tekutý parafin, tuk z ovčí vlny, masťový základ (tuk z ovčí vlny, alkoholy tuku z ovčí vlny, tekutý parafin, vazelína, ozokerit, butylhydroxytoluen (E 321)), glycerol, tymiánová silice (obsahuje přírodní a synteticky připravované vonné látky: limonen, d-forma a linalol), methylparaben, propylparaben.

Charakteristika

Forma Mast
Věk od (v letech) 18

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50134128