0
K pokladně

Sinupret sirup 50 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
146,00 Kč 146,00 Kč/ks

Značka: Sinupret

Medicínský certifikát
Popis produktu

Sinupret sirup je rostlinný léčivý přípravek, který se užívá k léčbě akutních a chronických zánětů vedlejších dutin nosních (rhinosinusitida) a dýchacích cest a jako podpůrná léčba při antibakteriální léčbě.

Dávkování

Děti 2-5 let: 2,1 ml sirupu 3x denně. Děti 6-11 let: 3,5 ml sirupu 3x denně. Dospělí a dospívající starší 12 let: 7 ml sirupu 3x denně. Sinupret sirup se užívá 3x denně (ráno, v poledne a večer) neředěný nebo smíchaný s trochou vody. Sinupret sirup je možno užít s jídlem, pitím nebo mezi jídly. Pacientům s citlivým žaludkem se doporučuje užít Sinupret sirup po jídle. Před použitím dobře protřepejte!

Pokud není předepsáno jinak, délka použití je 7-14 dní. Pokud se do té doby nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Pacienti s chronickými záněty vedlejších dutin nosních a dýchacích cest mohou tento přípravek užívat pouze po poradě s lékařem.

Upozornění

Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
221724
SÚKL název
SINUPRET SIR 50ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

100 ml (odpovídá 121 g) sirupu obsahuje 41,7 g extraktu (ve formě tekutého extraktu) (1:38,5) z 1,1 g směsi Gentiana lutea L., radix (hořcový kořen), Primula veris L, a/nebo Primula elatior (L.) Hill, floscum calycibus (prvosenkový květ), Rumex sp., herba (šťovíková nať), Sambucus nigra L., flos (květ bezu černého) a Verbena officinalis L., herba (sporýšová nať) (1/3/3/3/3). První extrakční rozpouštědlo: ethanol 59 % (V/V). Druhé až čtvrté extrakční rozpouštědlo: čištěná voda.

Pomocné látky se známým účinkem: ethanol 8% (V/V) (součást extraktu), roztok maltitolu. Dalšími složkami jsou: čištěná voda (součásti extraktu), umělé třešňové aroma (obsahuje kyselinu mléčnou, triacetin, propylenglykol, ovocný koncentrát a ethanol).

Sinupret sirup obsahuje 8 % obj. alkoholu, tj. do 0,44 g alkoholu v 7 ml, což odpovídá 11,0 ml piva, 4,6 ml vína. Sinupret sirup obsahuje roztok maltitolu, který může mít mírný projímavý účinek.

Charakteristika

Forma Sirup
Věk od (v letech) 2

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50122736