0
K pokladně

Oftagel oční gel 3x10 g

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
257,00 Kč 257,00 Kč/ks

Značka: Oftagel

Medicínský certifikát
Popis produktu

Oftagel zmírňuje příznaky syndromu suchého oka a pomáhá při léčbě suchého zánětu spojivky a rohovky. Určeno pro dospělé i děti.

Dávkování

Dospělí, dospívající i děti aplikují 1–4 x denně 1 kapku přípravku do spojivkového vaku. Léčba syndromu suchého oka je zpravidla dlouhodobá. Při aplikaci nesmí přijít kapátko do kontaktu s žádným povrchem (ani povrchem oka), aby se zabránilo kontaminaci očního gelu a poranění oka. Je nutné zabránit kontaktu očního gelu s měkkými kontaktními čočkami (možnost zabarvení čoček).

Pokud obtíže přetrvávají déle než 5 dní nebo se dokonce zhoršují a jestliže je pociťována v oku bolest, došlo ke změně vidění, vyskytuje se přetrvávající zarudnutí nebo podráždění oka je nutné navštívit lékaře. V těhotenství nebo během kojení je vhodné se poradit o použití s lékařem.

Upozornění

Přípravek Oftagel obsahuje benzalkonium-chlorid, který může způsobit podráždění očí. Nepoužívejte měkké kontaktní čočky.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
128689
SÚKL název
OFTAGEL 2,5MG/G OPH GEL 30G
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je carbomerum 974 P 2,5 mg v 1 g gelu (1 g je 40 kapek).

Pomocnými látkami jsou benzalkonium-chlorid, sorbitol, monohydrát lysinu, trihydrát natrium-acetátu, polyvinylalkohol a voda na injekci.

Charakteristika

Forma Gel
Věk od (v letech)

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50044238