0
K pokladně

Betadine mast 20 g

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
125,00 Kč 125,00 Kč/ks

Značka: Betadine

Medicínský certifikát
Popis produktu

Mast Betadłne je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům, plísním a prvokům. Používá se na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže a různá kožní onemocnění spojená s infekcí.

Dávkování

Mast se aplikuje v tenké vrstvě na čistou suchou kůži 3-4x denně. V případě silně zanícené nebo hnisající rány lze mast aplikovat 4-6x denně. Intervaly mezi jednotlivými dávkami mají být minimálně 4 hodiny. Ránu lze dle potřeby zakrýt obvazem podle rozsahu a závažnosti zranění. Léčba může trvat několik dní. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek Betadine mast déle než 7 dní.

Upozornění

Mast je určena pro použití na kůži. Nesmí se používat v blízkosti očí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

SUKL ID
62320
SÚKL název
BETADINE 100MG/G UNG 20G
Farmakoterapeutická skupina
antiseptika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je povidonum iodinatum (jodovaný povidon) 100 mg, což odpovídá 10 mg aktivního jodu v 1 g masti.

Pomocnými látkami jsou hydrogenuhličitan sodný, makrogol 400, makrogol 1000, makrogol 1500, makrogol 4000 a čištěnou vodu.

Charakteristika

Forma Mast
Věk od (v letech)

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50001198