0
K pokladně

Vectavir Tónovaný krém na opary 2 g

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
352,00 Kč 352,00 Kč/ks

Značka: Vectavir

Medicínský certifikát
Popis produktu

Vectavir je tónovaný homogenní krém světle béžové až hnědé barvy, který je určen k léčbě herpes labialis. Výrazně zkracuje dobu hojení, redukuje bolest vyvolanou herpetickým postižením a výrazně zkracuje dobu, po kterou je virus vylučován. Určeno pro dospělé a dospívající od 12 let.

Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let nanáší malé množství krému na postižené místo každé 2 hodiny (přibližně 8x denně) po dobu 4 dnů. Pokud nedojde ke zlepšení po 4 dnech léčby, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Léčbu je třeba zahájit co nejdříve, již při pocitu pálení nebo svědění.  

 

Upozornění

Pouze ke kožnímu podání na herpetické erupce na rtech a okolo úst. Nepoužívejte na sliznice a do blízkosti očí. Přípravek obsahuje propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže a cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).  

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
208775
SÚKL název
VECTAVIR TÓNOVANÝ KRÉM NA OPARY 10MG/G CRM 1X2G
Farmakoterapeutická skupina
dermatologika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je penciclovirum. Jeden gram krému obsahuje penciklovirum 10 mg.

Dalšími složkami jsou bílá vazelína, tekutý parafin, cetylstearylalkohol, propylenglykol, červený oxid železitý (E172), žlutý oxid železitý (E172) čištěná voda.

Charakteristika

Forma Krém
Věk od (v letech) 12

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50099142