0
K pokladně

Acylpyrin 500 mg 15 šumivých tablet

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
125,00 Kč 125,00 Kč/ks

Značka: Acylpyrin

Medicínský certifikát
Popis produktu

Lék při chřipce a nachlazení. Snižuje horečku a uleví od bolesti. Acylpyrin 500 mg 15 šumivých tablet obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje horečku a potlačuje mírnou až střední bolest hlavy, kloubů a svalů, provázející chřipkové onemocnění. Ulevuje od bolesti hlavy, zubů, bolesti v zádech a při menstruaci. Ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky.

Dávkování

Dospělí a mladiství od 16 let: 1-2 tablety každých 4-8 hodin. Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Užívejte po jídle. Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Maximální dávka je 8 tablet denně. Pokud horečka neklesne do 3 dnů nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku se svým lékařem. Bez porady s lékařem jej neužívejte déle než 7 dnů i pokud příznaky onemocnění ustupují.

Upozornění

Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. Přípravek obsahuje sodík a sacharozu, nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku a při nesnášenlivosti některých cukrů. Kyselina acetylsalicylová se nesmí podávat dětem a mladistvým do 16 let v průběhu horečnatého onemocnění. Děti a mladiství do 16 let smí užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
185968
SÚKL název
ACYLPYRIN 500MG TBL EFF 15
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivá látka: Acidum acetylsalicylicum (kyselina acetylsalicylová) 500 mg v 1 šumivé tabletě. Pomocné látky: bezvodá kyselina citronová, hydrogenuhličitan sodný, monohydrát glukonanu vápenatého, uhličitan vápenatý, dihydrát sodné soli sacharinu, citronové aroma (obsahuje: přírodně identické látky, sacharózu, maltodextrin, modifikovaný škrob).

Charakteristika

Věk od (v letech) 16

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50093950