0
K pokladně

Septabene 1,5 mg/ml + 5,0 mg/ml orální sprej 30 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
194,00 Kč 194,00 Kč/ks

Značka: Septabene

Medicínský certifikát
Popis produktu

Orální sprej je určen k léčbě podráždění v krku, podráždění úst a dásní, při gingivitidě, faryngitidě a laryngitidě a před a po extrakci zubů. Působí proti zánětu a bolesti. Určeno pro dospělé a děti od 6 let.

Dávkování

Dospělí a děti od 12 let aplikují každé 2 hodiny 1 - 2 vstřiky 3x až 5x denně. Děti od 6 do 12 let aplikují každé 2 hodiny 1 vstřik 3x až 5x denně.

Pro optimální účinek se nedoporučuje používat přípravek bezprostředně před nebo po čištění zubů. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Upozornění

Použití lokálních přípravků, a to zejména po dlouhou dobu, může vést k senzibilizaci (vznik přecitlivělosti). V takovém případě je třeba léčbu přerušit. Přípravek nesmí být vdechován.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
206237
SÚKL název
SEPTABENE 1,5MG/ML+5MG/ML ORM SPR SOL 30ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivými látkami jsou benzydamin hydrochlorid (1,5 mg) a cetylpyridin chlorid (5 mg) v jednom ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou ethanol (96%), glycerol (E422), glyceromakrogol-hydroxystearát,  dihydrát sodné soli sacharinu (E954), silice máty peprné, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 6

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50092020