0
K pokladně

Canesten GYN COMBI PACK vaginální tableta a krém

Registrovaný léčivý přípravek
Původní cena
345,00 Kč
314,00 Kč 314,00 Kč/ks

Značka: Canesten

Medicínský certifikát
Popis produktu

Canesten GYN se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis).

Dávkování

Canesten vaginální tableta: Protože u gynekologických zánětů jsou obvykle postižené jak pochva, tak zevní genitál, léčba obou těchto oblastí má probíhat současně: Ženy a dívky od 12 let aplikují vaginální tabletu jednorázově, nejlépe večer před spaním. Tableta se zavádí do pochvy pomocí aplikátoru. Léčba nemá být prováděna během menstruace. Na zevní genitál je určen Canesten krém. Canesten krém: U žen a dívek se krém používá na oblast zevních rodidel až ke konečníku, u mužů na kůži žaludu a předkožku. Nanáší se 2-3x denně v tenké vrstvě. Krém je třeba používat dostatečně dlouho, a to 1-2 týdny. Jestliže do 7 dnů od zahájení léčby nedojde ke zlepšení příznaků onemocnění, poraďte se svým lékařem. Pro zvládnutí onemocnění je nezbytná současná léčba sexuálních partnerů. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Upozornění

Neužívejte v případě alergie na jakoukoliv složku přípravku. O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař. V prvních třech měsících těhotenství se nemá přípravek používat. V těhotenství musí zavedení vaginální tablety vždy provést lékař. Tabletu je nutno zavést bez použití aplikátoru. Stejně jako jiné krémy a tablety může i tento léčivý přípravek snížit účinnost antikoncepčních pomůcek z pryže, jako jsou kondomy a pesary. Zamezte kontaktu s očima, přípravek nepolykejte. Uchovávejte mimo dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
180434
SÚKL název
CANESTEN GYN COMBI PACK 500MG+10MG/G CRM+VAG TBL NOB 1+20G
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Tableta: Léčivá látka: Clotrimazolum 500 mg v 1 vaginální tabletě. Pomocné látky: pentahydrát kalcium-laktátu, krospovidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosa 2910/15, mikrokrystalická celulosa, kyselina mléčná. Krém: Léčivá látka: Clotrimazolum 200 mg v 20 g krému. Pomocné látky: benzylalkohol, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda.

Canesten GYN COMBI PACK vaginální tableta a krémayx

Charakteristika

Věk od (v letech) 12

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50065674