0
K pokladně

Aptus ATTAPECTIN 30 tablet

Veterinární přípravky
Běžná cena
352,00 Kč 352,00 Kč/ks

Značka: Aptus

Popis produktu

Minerální přípravek pro psy a kočky s dočasnými trávicími potížemi (akutní průjem). Učinnými látkami přípravku Attapectin jsou attapulgit a pektin, které chrání stěny trávicího systému, vážou na sebe bakteriální toxiny a produkty střevní fermentace a transportuji je skrze trávicí trakt. Při dlouhodobém používání mohou attapulglt a pektin vázat i užitečné substance, např. souběžně podávané léky, vitaminy a železo. Proto se nedoporučuje podávat Attapectin dříve než tři hodiny po medikaci.

Použití

  • Malí psi <10 kg: 2-3x denně 1 tableta (každých 8 až 12 hodin) po dobu 2-3 dnů.
  • Střední psi 10-20 kg: 2-3x denně 1-2 tablety (každých 8 až 12 hodin) po dobu 2-3 dnů.
  • Velcí psi >20 kg: 2-3x denně 2-3 tablety (každých 8 až 12 hodin) po dobu 2-3 dnů.
  • Kočky: 2-3x denně 1 tableta (každých 8 až 12 hodin) po dobu 2-3 dnů.

Tablety lze podle potřeby rozdrtit a rozpustit ve vodě. Jedna tableta váží 0,7 g. Při dlouhodobém používání mohou attapulgit a pektin vázat i užitečné substance, například souběžně podávané léky, vitaminy a železo. Proto se nedoporučuje podávat Attapectin dříve než tři hodiny po medikaci.

Upozornění

Zvířeti musí mít současně k dispozici dostatečné množství tekutin (minimálně 0,5-1 dcl/kg/den), vody nebo lépe elektrolytového nápoje (například Nutrisal®). Potřeba tekutin se zvyšuje, jestliže zvíře zvrací nebo trpí těžkým průjmem. Pokud se stav zvířete po 3 dnech užívání nezlepší nebo problémy přetrvávají kontaktujte veterinárního lékaře. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí a zvířat.

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Attapulgit 49,6 %, vehikulum 41,6 %, pektin (E 440) 8,8 %. Technologické doplňkové látky: Mikrokrystalická celulóza.

Charakteristika

Forma Tablety

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50072842