0
K pokladně

Argi Lososový olej pro psy a kočky 1000 ml

Veterinární přípravky
Běžná cena
303,00 Kč 303,00 Kč/ks

Značka: Argi

Popis produktu

Lososový olej má skvělý vliv na vzhled, zdraví a vitalitu psů a koček. Ovlivňuje kvalitu a lesk srsti a je přirozeným zdrojem energie. Lososový olej je čistě přírodní produkt s přirozenou chutí a vůní.

Použití

Losový olej přidejte do krmné dávky: U psů se nejčastěji používá dávkování cca 50-100 ml / kg krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku, po přidání oleje, by neměl překročit 22 %. U koček je nejoptimálnější dávkování 6-10 ml / 100 g krmiva, dle obsahu tuku v krmivu. Celkový obsah tuku (součet počtu procent tuku v krmivu + přidaný počet procent oleje), po přidání oleje, by neměl u aktivních koček překročit 32-34 %. Dávkování lososového oleje závisí také na výživné hodnotě používaného krmiva, fyzické aktivitě zvířete, ročním období, zdravotním stavu. V případě, že nemáte zkušenosti s používáním rybích tuků, poraďte se s veterinářem.

Upozornění

Díky šetrnému zpracování si olej zanechává svou přírodní jantarovou barvu, proto se každá nová dodávka od výrobce může lehce lišit odstínem barvy, což vůbec není na závadu. Olej obsahuje vyšší poměr nasycených mastných kyselin než oleje rafinované, takže při teplotách pod cca 5-8 °C se začíná pozvolna kalit (začínají tuhnou nasycené mastné kyseliny, které mají vyšší bod tání než nenasycené MK). V teple se opět konzistence vyjasní.

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Argi Lososový olej pro psy a kočky je čistě přírodní produkt s přirozenou chutí a vůní, bez chemických dochucovadel či příměsi jiných druhů olejů. Jedná se o průmyslově neupravený, tedy nerafinovaný olej. Je pouze filtrovaný proto, aby si zachoval příjemnou konzistenci.

Nutriční hodnoty

Tuk celkem 96,50 %. Mastné kyseliny n-3 17,00 %. EPA + DHA 4,4 %. Voda 2,5 %. (DHA –kyselina dokosahexaenová. EPA – kyselina eikosapentaenová). Energetické informace: Ve 100 g lososového oleje je 3,4 MJ = 812,6 kcal.

Charakteristika

Forma Olej

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50135077