0
K pokladně

Mar rhino 0.1% nosní sprej 15 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
125,00 Kč 125,00 Kč/ks

Značka: Mar

Medicínský certifikát
Popis produktu

Přípravek se používá ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, nadměrné tvorbě hlenu, při alergické rýmě, zánětech apod.

Dávkování

Dospělí, dospívající a děti od 7 let aplikují 1 vstřik do každé nosní dírky maximálně 3x denně. Přípravek se nesmí podávat déle než 5 dní, dětem ne déle než 3 dny. Dětem ve věku 2-7 let je určen přípravek Mar rhino 0,05% nosní sprej.

Upozornění

Dlouhodobé užívání nebo užívání vysokých dávek může vést k chronickým otokům a způsobit opětovné ucpání nosu, případně až ztenčení (poškození) nosní sliznice. Nepřekračujte proto doporučené dávkování ani délku léčby.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
107739
SÚKL název
MAR RHINO 1MG/ML NAS SPR SOL 15ML
Farmakoterapeutická skupina
otorinolaryngologika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 1,0 mg (0,1 %) v 1 ml roztoku. Jedna dávka (cca 0,09 ml roztoku) obsahuje 0,09 mg xylometazolini hydrochloridum.

Pomocnými látkami jsou mořská voda, dihydrogenfosforečnan draselný, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 7

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50027772