0
K pokladně

Aspirin 500 mg 8 tablet

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
104,00 Kč 104,00 Kč/ks

Značka: Aspirin

Medicínský certifikát
Popis produktu

Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku).

Dávkování

Dospělí a dospívající od 16 let užívají 1-2 tablety dle potřeby opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 6 tablet. Starší pacienti od 65 let užívají 1 tabletu dle potřeby opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 4 tablety. Dospívající ve věku 12-15 let (vážící 40-50 kg) užívají 1 tabletu dle potřeby opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 6 tablet. Bez porady s lékařem neužívejte tento přípravek déle než 3 dny (proti horečce) a 3-4 dny (proti bolesti).

 

 

Upozornění

Aspirin 500 mg neužívejte, pokud jste alergičtí na jakoukoliv složku přípravku, trpíte zvýšenou krvácivosti, žaludečními nebo dvanácterníkovými vředy. Před užitím přípravku Aspirin 500 mg se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud současně užíváte léky, které snižují srážení krve. Přípravek obsahuje 71,7 mg sodíku (hlavní složka kuchyňské soli) v jedné obalené tabletě. To odpovídá 3,6 % doporučeného maximálního denního příjmu sodíku potravou pro dospělého. Uchovávejte mimo dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
188200
SÚKL název
ASPIRIN 500MG TBL OBD 8
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivá látka: acidum acetylsalicylicum 500 mg v jedné obalené tabletě. Pomocné látky: koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan sodný, karnaubský vosk, hypromelosa, zinkum-stearát.

Charakteristika

Forma Tablety
Věk od (v letech) 12

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50095330