0
K pokladně

Kvalita surovin je základ chutného jídla a může mít vliv i na vaše zdraví. Nejde jen o čerstvost, ale i o původ a zpracování surovin. Naštěstí ji můžete snadno identifikovat pomocí značek jako Klasa, Regionální potravina nebo Bio. Pokud jednu z nich najdete na obalu, máte záruku vysoké úrovně kvality a odpovědné výroby.

Pojďme se značkami kvality poskládat klasickou českou jednohubku 2× jinak!

Kvalitní jednohubka poprvé

Poctivá šunka s vysokým obsahem masa dodá plnohodnotné bílkoviny, natvrdo připravené vejce obsahuje vitamín A, který podporuje zdravé fungování imunitního systému. Sýr žervé obsahuje vápník a fosfor a vše ozdobí nakládaná zelenina, která je zdrojem vlákniny.

Kvalitní jednohubka podruhé

Chléb z celozrnné mouky obsahuje vitamíny skupiny B i důležité minerály. Paštika je bohatá na železo a bílkoviny může být vhodným zdrojem energie a zavařované ovoce nabízí možnost vychutnat si sezónní plody kdykoli během roku.

Děti, přiznejte se, kdo si rád hraje? Kdo si rád skládá z papíru, vybarvuje obrázky, hledá cestu z bludiště, zpívá, nebo třeba vyrábí zvířátka? Řekněte rodičům a podívejte se na web akdemiekvality.cz a hledejte záložku POSPOLU U STOLU. Zábava může začít!

Pracovní listy

Stříhání, vybarvování, doplňování - to baví každého!

pracovní listy

Fotonávody

Umí brambora kreslit? Dokáže dýně hrát a hořet? Odpovědi se dozvíte zde.

fotonávody

Vaření s Klasáčkem

Co bude dnes dobrého? Videa s kvalitními surovinami v hlavní roli a s recepty, které zvládne připravit každý!

recepty

Výlety s tajenkou

Vydejte se společně s Klasáčkem na výlet, objevte krásy a zajímavosti našich krajů!

výlety