Koblížky s marmeládou

Koblížky s marmeládou

Délka přípravy

Časově náročný

Počet porcí

1 porce

Náročnost

Hodnocení

Ingredience

Nakoupit ingredience
150 ml Podmáslí
55 g Máslo
1 ks Vejce
520 g Hladká mouka
60 g Cukr krupice
1 g Sůl
10 g Droždí čerstvé
150 g Marmeláda
200 ml Olej

Postup přípravy

1. Začínáme kváskem

Nejprve si odměříme všechny suroviny a začneme s přípravou kvásku. Podmáslí společně s 90 ml vody si ohřejeme, aby byla směs vlažná, přidáme droždí, lžíci cukru a lžíci mouky a řádně promícháme. Kvásek necháme vzejít na teplém místě asi 10 minut.

2. Připravíme si těsto

Ve vedlejší míse si smícháme zbylou mouku, cukr a sůl. Uprostřed uděláme důlek, vlijeme rozpuštěné máslo, vajíčko i kvásek. Vypracujeme hladké a nelepivé těsto, pokud se stále lepí, můžeme přidat ještě trochu mouky. Těsto poté přesuneme na pomoučněnou pracovní plochu a ručně či v robotu hněteme dalších 5 minut. Těsto přesuneme zpět do mísy a necháme na teplém místě kynout alespoň hodinu či do té doby, než těsto nezdvojnásobí svůj objem. Když máme těsto nakynuté, přesuneme ho opět na linku či válek a lehce prohněteme, poté ho rozdělíme na 15 přibližně stejných dílků.

3. Tvarujeme koblížky

Připravíme si pečící papír, ten nastříháme na 15 čtverečků o velikosti větší, než budou vytvarované koblížky. Z každého dílku vytvarujeme koblížek a položíme ho na připravený čtvereček. Tento krok děláme proto, aby se nám koblížky nepřilepily k lince a lépe se nám dávaly do rozpáleného oleje. Když máme vytvarované koblížky, necháme je dalších 45 minut vykynout.

4. A jdeme smažit!

Když jsou již nakynuté, můžeme rozpálit olej. Ten zahřejeme na teplotu 180 stupňů a můžeme začít smažit. Vždy vezmeme koblížek i s pečícím papírem a opatrně ho z papíru vyklopíme přímo do oleje. Každý koblížek osmažíme 2 minuty z každé strany, poté ho přesuneme na talíř vystlaný ubrousky, abychom z něj odstáli přebytečný olej. Každý koblížek necháme okapat, poté ho obalíme v krupicovém cukru. Když máme všechny koblížky nasmažené, necháme je vychladnout.

5. Sladká tečka nakonec

Poté v každém koblížku uděláme ze strany vařečkou či nožem díru a pomocí cukrářského sáčku je naplníme marmeládou. Před podávám je můžeme ještě posypat moučkovým cukrem.

Zobrazit recept Skrýt recept

Nakupte potřebné ingredience

Zpět na recept