0
K pokladně

Houby Enoki čerstvé, balení

100 g
Běžná cena
49,90 Kč 499,00 Kč/kg
Země původu:
Korejská republika
Popis produktu

Houby Enoki čerstvé, balení 100g

Enoki jsou porcelánově bílé, jemné houbičky se sametovou nohou a malými hlavičkami. Mají příjemné ovocno-ořechové aroma a křupavou strukturu. V Japonsku i celé Asii jsou považovány za delikatesu. Pro svoji křehkost a lahodnost se nejčastěji na poslední chvíli přidávají syrové do hotových polévek, salátů nebo se s nimi dodzdobují hotové pokrmy – jejich estetická funkce je nenahraditelná. Případná tepelná úprava by měla být velmi krátká.

Použití

Sáček rozbalte a příčným řezem cca 2-4 cm od spodní části odstraňte zbytky substrátu i s nožičkami.

TIP na gril

- Po odstranění spodní části se zbytky substrátu, rozdělte balení na 5-6 samostatných svazků. Každý ze svazků zabalte do italské panchety nebo kvalitního špeku/slaniny a celé propíchněte párátkem. Jednotlivé svazky vložte na grilovací tácek nebo lávový gril (nikoliv na přímý oheň). Grilujte cirka 10 min (enokii se nesmí vysušit, jinak budou tuhé!) a podávejte s bílým pečivem.
 - Doma v troubě vložte do otevřeného pekáčku a pečte cirka 10 min při 150 °C.

Skladovací podmínky
Skladujte v suchu při teplotě od +1°C do +5°C.
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Enokii - penízovka sametonohá.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1008298