0
K pokladně

Duphalac 667 mg/ml roztok 500 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
209,00 Kč 209,00 Kč/ks

Značka: Duphalac

Popis produktu

Duphalac roztok je projímadlo obsahující laktulózu. Ta změkčuje stolici, přitahuje do střeva vodu a tím usnadňuje odchod stolice. Přípravek Duphalac se používá k úpravě fyziologického rytmu tlustého střeva u zácpy a tam kde je zapotřebí měkká stolice např. při hemoroidech a po chirurgických zákrocích na konečníku nebo tlustém střevě. Perorální roztok Duphalac mohou užívat dospělí, dospívající i děti. Děti a dospívající do 14 let však jen na doporučení lékaře.

Dávkování

Přípravek se podává v jedné denní dávce vždy ve stejnou dobu nebo rozděleně ve dvou dávkách. K dosažení léčebného efektu může být potřeba několika dní (2-3 dní) léčby. Dávkování je individuální dle věku a odpovědi na léčbu. Úvodní denní dávka pro dospělé a dospívající od 14 let je 15-45 ml, udržovací pak 15-30 ml. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Nepodávejte přípravek Duphalac dětem mladším 14 let bez předpisu lékaře.

Upozornění

Přípravek Duphalac může obsahovat siřičitany a cukry, jako je mléčný cukr (laktóza), galaktóza nebo fruktóza (jako výrobní rezidua ze syntézy léčivé látky). Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Siřičitany mohou vzácně způsobovat těžké alergické reakce a bronchospasmus (zúžení průdušek).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Jeden ml přípravku Duphalac perorální roztok obsahuje lactulosi solutio odpovídající lactulosum 667 mg.

Přípravek neobsahuje žádné pomocné látky. Jako pozůstatek syntézy však může obsahovat siřičitan a cukry, např. laktózu, galaktózu a fruktózu.

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50151802