0
K pokladně

Dr.Max Dr. Max Diclofenac 10 mg/g gel 100 g

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
209,00 Kč 209,00 Kč/ks

Značka: Dr.Max

Medicínský certifikát
Popis produktu

Dr. Max Diclofenac gel je léčivý přípravek, který ulevuje od bolesti a tlumí zánět a otok při poranění šlach, vazů, svalů a kloubů způsobených např. podvrtnutím, vymknutím a pohmožděním. Gel je určen k zevnímu použití pro dospělé a dospívající od 14 let.

Dávkování

Gel naneste na postiženou oblast 3-4x denně a jemně vetřete. Potřebné množství závisí na velikosti bolestivého místa. Doporučuje se nanést 2-4 g tohoto léčivého přípravku (množství odpovídající velikosti třešně až vlašského ořechu), což je množství dostatečné k ošetření plochy o velikosti 400 až 800 cm2 (odpovídá např. ploše 20x20 cm až 20x40 cm). Po nanesení gelu je nutné si umýt ruce, pokud nejsou ošetřovaným místem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny. U dospívajících od 14 let může být přípravek používán pouze 7 dnů.

Upozornění

Pouze k vnějšímu použití. Vyvarujte se kontaktu přípravku s očima nebo sliznicemi. Nepřekrývejte léčené místo okluzivním (voděodolným nebo neprodyšným) obvazem nebo náplastí. Nenanášejte přípravek na poraněnou kůži nebo kůži postiženou vyrážkou nebo ekzémem. Při používání přípravku se vyhýbejte přímému slunečnímu záření včetně solária. Dodržujte dávkování a nepřekračujte maximální délku léčby. Nepoužívejte u dětí a dospívajících do 14 let. Dr. Max Diclofenac gel obsahuje 90 mg propylenglykolu v jednom gramu gelu. Zároveň obsahuje methylparaben (E218) a propylparaben (E216), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
268820
SÚKL název
DICLOFENAC DR.MAX 10MG/G GEL 1X100G II
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je diclofenacum natricum (1 g gelu obsahuje diclofenacum natricum 10 mg).

Pomocnými látkami jsou triacylglyceroly se středním řetězcem, propylenglykol (E 1520), karbomery, methylparaben (E 218), propylparaben (E 216), hydroxid sodný (E 524), hyetelosa, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Gel
Věk od (v letech) 14

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50143382