0
K pokladně

Escapelle 1,5 mg 1 tableta

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
572,00 Kč 572,00 Kč/ks

Značka: Escapelle

Medicínský certifikát
Popis produktu

Připravek Escapelle je nouzová antikoncepce, kterou lze použít do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku nebo po selháni Vaší obvyklé metody antikoncepce. Je dostupný ve formě tablety dispergovatelné v ústech, která se rozpoušti v ústech.

Dávkování

1 tabletu vložte na jazyk, nechte rozpustit a společně se slinami spolkněte. Není potřeba zapíjet vodou. Tabletu užijte ideálně do 12 hodin, nejpozději však do 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Tabletu je možné použít kdykoli během menstruačního cyklu. Po použití je doporučeno používat lokální bariérovou antikoncepci až do začátku dalšího menstruačního cyklu. Užívejte jen v nouzových případech.

Upozornění

Přípravek obsahuje oranžovou žluť (E110), která může způsobit alergické reakce. Obsahuje aspartam, který je zdrojem fenylalaninu a může být škodlivý pro osoby s fenylketonurií.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
246689
SÚKL název
ESCAPELLE 1,5MG POR TBL DIS 1
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je levonorgestrelum 1,5 mg v jedné v ústech dispergovatelné tabletě.

Pomocnými látkami jsou mannitol (E421), předbobtnalý škrob (kukuřičný), částečně substituovaná hyprolosa, krospovidon typ B, natrium-stearyl-fumarát, potahová souprava Opadry 03A230010 oranžová (hypromelosa 2910, oxid titaničitý (E 171), hlinitý lak oranžové žluti (E110), žlutý oxid železitý (E 172), hlinitý lak indigokarmínu (E 132)), koloidní bezvodý oxid křemičitý, aspartam (E951), pomerančové aroma (maltodextrin (kukuřičný), aromatizující látky, tokoferol-alfa (E 307)).

Charakteristika

Forma Tablety

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50134565