0
K pokladně

Tantum verde Mint 3 mg 20 pastilek

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
177,00 Kč 177,00 Kč/ks

Značka: Tantum verde

Medicínský certifikát
Popis produktu

Pastilky obsahují léčivou látku benzydamin-hydrochlorid, který má protizánětlivé a bolest tlumící účinky. Pastilky jsou účinné při léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí v ústní dutině a v hltanu. Pro dospělé a děti od 6 let.

Dávkování

Dospělí a děti od 6 let užívají 1 pastilku (nechte pomalu rozpustit v ústech) až 3x denně, neurčí-li lékař jinak. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Upozornění

Pokud trpíte bronchiálním astmatem, může se u Vás vyskytnout bronchospasmus (zúžení průdušek). Přípravek obsahuje butylhydroxyanisol, který může způsobit místní kožní reakce nebo podráždění očí a sliznic. Dále přípravek obsahuje aspartam a isomalt, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u osob s fenylketonurií. Obsažené alergenní vonné látky mohou vyvolat alergickou reakci.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
267280
SÚKL název
TANTUM VERDE MINT 3MG PAS 20
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je benzydamin-hydrochlorid 3 mg v jedné pastilce.

Pomocnými látkami jsou isomalt, aspartam, levomenthol, kyselina citronová, citronové aroma (obsahuje butylhydroxyanisol (E 320) a alergenní vonné látky benzylalkohol, citral, citronellol, limonen, geraniol a linalol), aroma máty peprné (obsahuje alergenní vonné látky benzylalkohol, citronellol, limonen, eugenol, geraniol a linalol, chinolinová žluť, indigokarmín).

Charakteristika

Forma Pastilky
Příchuť Mátová
Věk od (v letech) 6

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50151456