0
K pokladně

Duphalac 667 mg/ml roztok 200 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
152,00 Kč 152,00 Kč/ks

Značka: Duphalac

Medicínský certifikát
Popis produktu

Duphalac roztok je projímadlo obsahující laktulózu. Ta změkčuje stolici, přitahuje do střeva vodu a tím usnadňuje odchod stolice. Přípravek Duphalac se používá k úpravě fyziologického rytmu tlustého střeva u zácpy a tam kde je zapotřebí měkká stolice např. při hemoroidech a po chirurgických zákrocích na konečníku nebo tlustém střevě.

Dávkování

Přípravek se podává v jedné denní dávce vždy ve stejnou dobu nebo rozděleně ve dvou dávkách. K dosažení léčebného efektu může být potřeba několika dní (2-3 dní) léčby. Dávkování je individuální dle věku a odpovědi na léčbu. Úvodní denní dávka pro dospělé a dospívající od 14 let je 15-45 ml, udržovací pak 15-30 ml.Užívejte v souladu s příbalovým letákem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Nepodávejte přípravek Duphalac dětem mladším 14 let bez předpisu lékaře.

Upozornění

Přípravek Duphalac může obsahovat siřičitany a cukry, jako je mléčný cukr (laktóza), galaktóza nebo fruktóza (jako výrobní rezidua ze syntézy léčivé látky). Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Siřičitany mohou vzácně způsobovat těžké alergické reakce a bronchospasmus (zúžení průdušek).

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK. ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
266447
SÚKL název
DUPHALAC 667MG/ML POR SOL 1X200ML IV
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Jeden ml přípravku Duphalac perorální roztok obsahuje lactulosi solutio odpovídající lactulosum 667 mg.

Přípravek neobsahuje žádné pomocné látky. Jako pozůstatek syntézy však může obsahovat siřičitan a cukry, např. laktózu, galaktózu a fruktózu.

Charakteristika

Forma Roztok
Věk od (v letech) 14

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50149611