0
K pokladně

Dr.Max Dr. Max IBUPROFEN 100 mg/5 ml perorální suspenze 100 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
135,00 Kč 135,00 Kč/ks

Značka: Dr.Max

Medicínský certifikát
Popis produktu

Ibuprofen Dr. Max 100 mg/5 ml je léčivý přípravek s obsahem ibuprofenu. Tato látka má protizánětlivý účinek, zmírňuje bolest, zmenšuje otoky a snižuje horečku. Perorální suspenze Ibuprofen Dr. Max 100 mg/5 ml je určena pro děti od 3 měsíců věku s hmotností větší než 5 kg.

Dávkování

Dětem ve věku 3-6 měsíců (5-7,6 kg) se podává 3x denně 2,5 ml suspenze, dětem od 6 do 12 měsíců (7,7-9 kg) 3-4x denně 2,5 ml. Děti od 1 do 3 let (10-15 kg) užívají 3x denně 5 ml, děti od 4 do 6 let (16-20 kg) 3x denně 7,5 ml, děti ve věku 7-9 let (21-29 kg) užívají 3x denně 10 ml suspenze a děti od 10 do 12 let (30-40 kg) 4x denně 10 ml. Dávky se podávají po 6 až 8 hodinách.

Tento přípravek je určen pouze ke krátkodobému užívání. Dětem by se měla podávat nejnižší dávka po co nejkratší dobu, která je nutná k úlevě od příznaků onemocnění. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 3 dny (u kojenců od 3 do 6 měsíců ne déle než jeden den).

Upozornění

Přípravek Ibuprofen Dr. Max 100 mg/5 ml obsahuje sorbitol a sodík. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Dále obsahuje aspartam, který je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro pacienty s fenylketonurií.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
218504
SÚKL název
IBUPROFEN DR.MAX 20MG/ML POR SUS 1X100ML+STŘ
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je ibuprofenum 100 mg v 5 ml perorální suspenze.

Dalšími složkami jsou glycerol, nekrystalizující sorbitol 70 % (E420), xanthanová klovatina, mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy, polysorbát 80, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát sodné soli sacharinu, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, natrium-benzoát (E211), simetikonová emulze 30%, chlorid sodný, čištěná voda;

Meruňkové aroma obsahuje: propylenglykol, aroma, přírodní aroma, pomerančovou silici, citronovou silici.

Ochucovadlo v prášku obsahuje: bramborový maltodextrin, aroma, aspartam (E951), draselnou sůl acesulfamu (E950).

Charakteristika

Forma Suspenze
Věk od (v letech) 0,25

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50102604