0
K pokladně

Otrivin Rhinostop nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
226,00 Kč 226,00 Kč/ks

Značka: Otrivin

Medicínský certifikát
Popis produktu

Otrivin Rhinostop bojuje se 4 příznaky rýmy: ucpaným nosem, otokem nosní sliznice, tlakem v dutinách a tekoucí rýmou. Přípravek Otrivin Rhinostop je určen k léčbě ucpaného nosu a tekoucí rýmy (rinorea) při běžném nachlazení. Určeno pro dospělé.

Dávkování

Dospělí aplikují 1 vstřik do každé nosní dírky podle potřeby 1-3x denně po dobu maximálně 7 dní. Mezi dvěma dávkami má uplynout alespoň 6 hodin. Účinek nastupuje během 5-15 minut. Aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků jako je krvácení z nosu a další účinky na nos, doporučuje se, abyste léčbu přípravkem Otrivin Rhinostop ukončili, jakmile se Vaše obtíže zlepší, i když se tak stane dříve, než za 7 dní.

Upozornění

Nepřekračujte denní dávku 3 vstřiky do každé nosní dírky. Není určeno pro děti a dospívající do 18 let. Nepoužívejte při známé přecitlivělosti na obsažené látky, atropin nebo podobné látky.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
218087
SÚKL název
OTRIVIN RHINOSTOP 0,5MG/ML+0,6MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML+PUMPA I
Farmakoterapeutická skupina
sympatomimetika
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivými látkami jsou xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg a ipratropii bromidum 0,6 mg v 1 ml (1 vstřik obsahuje xylometazolini hydrochloridum 70 mikrogramů a ipratropii bromidum 84 mikrogramů).

Pomocnými látkami jsou dihydrát dinatrium-edetátu, glycerol 85 %, čištěná voda, hydroxid sodný a kyselina chlorovodíková (k úpravě pH).

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 18

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50104707