0
K pokladně

Otrivin 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek
Běžná cena
146,00 Kč 146,00 Kč/ks

Značka: Otrivin

Medicínský certifikát
Popis produktu

Šetrný nosní sprej rychle uvolní ucpaný nos a ulehčí dýchaní. Uvolní ucpaný nos do 2 minut a až na 12 hodin. Dobře snášený i pacienty s citlivou sliznicí. Pro obnovení průchodnosti nosu při nachlazení, senné rýmě či jiné alergické rhinitidě a při sinusitidě. Napomáhá odchodu sekretu při zánětu paranazálních dutin. Používá se jako pomocná léčba při zánětu středního ucha, k dekongesci nazofaryngeální sliznice a k usnadnění rhinoskopie.

Dávkování

Dětem od 1 do 5 let se aplikuje 1 vstřik do každé nosní dírky 1-2x denně (každých 8-10 hodin), maximálně 3 aplikace denně. Děti od 6 do 11 let aplikují 1-2 vstřiky do každé nosní dírky 2-3x denně, maximálně 3 aplikace denně. Poslední denní dávku lze podat krátce před ulehnutím na lůžko. Bez porady s lékařem používejte maximálně 5 dní.

Upozornění

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

SUKL ID
218089
SÚKL název
OTRIVIN 0,5MG/ML NAS SPR SOL 1X10ML
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg v 1 ml roztoku. Jedna kapka obsahuje 0,0125 mg léčivé látky. Jeden vstřik obsahuje 0,035 mg léčivé látky.

Pomocnými látkami jsou dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, hypromelosa, nekrystalizující sorbitol 70%, čištěná voda.

Charakteristika

Forma Sprej
Věk od (v letech) 1

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

DM50104326