0
K pokladně

Lagris Rýže Parboiled ve varných sáčcích

800 g
Akční cena 49,90 Kč
od 3 ks
62,90 Kč
od 2 ks
Běžná cena
74,90 Kč 93,63 Kč/kg

Značka: Lagris

Země původu:
Myanmar
Popis produktu

Než se rýže změní v rýži parboiled, musí neloupané zrnko projít procesem namáčení a zpracováním vysokotlakou párou, při němž vitamíny a minerály přecházejí ze slupky rýže dovnitř zrna, které se nakonec ještě oloupe a vyleští. 

Parboiled rýže je kyprá, sypká, nelepí se a nerozváří. Navíc úpravou získává na kvalitě a má i vyšší výživové hodnoty než klasická bílá rýže.

O značce

Lagris jsou výrobky výborné chuti, kvality a přitom příznivé ceny. V současnosti patří Podravka - Lagris mezi nejvýznamnější potravinářské společnosti v tuzemsku. Specializuje se především na rýži, luštěniny, mlýnské obilné výrobky, sůl, ale také sterilovanou zeleninu a těstoviny. Navíc je držitelem prestižního ocenění Czech Superbrands 2016. Kromě odborníků o něm rozhodovali sami spotřebitelé.

 

 

Návod k přípravě
Sáček s rýží propláchněte a vložte do osolené vody (1 sáček/1 l vody). Vařte pod pokličkou na mírném plameni 17-20 minut, dokud rýže nezměkne. Sáček vytáhněte a přebytečnou vodu nechte odkapat. Pak sáček v horní části roztrhněte nebo rozstříhněte a rýži servírujte.
Skladovací podmínky
Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70%
Složení, alergeny a nutriční hodnoty
Složení

Vyrobeno z rýže seté (Oryza sativa L.)

Výživové hodnoty (na 100 g)

Energetická hodnota 1480 kJ
Energetická hodnota 353 kcal
Tuky < 0.5 g
Z toho nasycené mastné kyseliny < 0.1 g
Sacharidy 78 g
Z toho cukry 0.5 g
Vláknina 0.7 g
Bílkoviny 8.3 g
Sůl < 0.01 g

Přestože se maximálně snažíme, aby všechny informace o výrobcích byly aktuální a správné, může dojít z důvodu aktualizace předpisů ke změně složek a dietetických informací. Proto si prosím vždy přečtěte etiketu na výrobku a nespoléhejte se pouze na informace poskytnuté na našich stránkách.

1071656